Czy telefon można doładowywać automatycznie?

Doładowanie telefonuChoć sposobów na to, jak doładować konto w Orange jest naprawdę wiele, w tym sporo opcji na zasilenie konta online, to czasem i tak zdarza się o tym zapomnieć. Zwłaszcza jeśli doładowuje się konta nie tylko sobie, ale i dzieciom, rodzicom czy dziadkom. A na dodatek - zwykle w najmniej odpowiednim momencie. Nie każdy jednak wie, że sieć Orange wprowadziła przełomową usługę Autodoładowanie Orange. I nazwa nie jest clickbaitem: tu rzeczywiście chodzi o automatyczne doładowania. Jak to działa oraz jak włączyć usługę? Odpowiadamy!

Czym jest Autodoładowanie Orange?

Autodoładowanie Orange to nic innego jak usługa, która automatycznie doładuje Twoje konto w momencie, gdy jego poziom spadnie poniżej poziomu, który ustalisz jak minimalny. Płatność odbywa się kartą płatniczą zapisaną w prywatnym koncie klienta na stronie doladowania.orange.pl. Jeśli zatem uznasz, że chcesz mieć na koncie zawsze co najmniej 5 zł, to gdy tylko stan spadnie np. do zera ze względu na wykupienie dodatkowego pakietu GB, uruchomi się Autodoładowanie Orange. I po chwili Twój numer będzie już doładowany. Oczywiście nominał takich każdorazowych zasileń również wybierasz samodzielnie. Co ważne, za samo korzystanie z tej usługi nic nie płacisz, zatem z Twojego konta w banku nie znika ani grosz powyżej wartości doładowania.

Jeśli więc zastanawiasz się, jak doładować konto w Orange dla siebie i bliskich w najbardziej wygodny możliwy sposób - to Autodoładowanie Orange może być czymś właśnie dla Ciebie. Ale jak ją włączyć?

Jak doładować konto Orange automatycznie?

Odpowiedź na pytanie, jak zacząć automatycznie doładowywać konto w Orange, zamyka się w kilku prostych krokach:

Krok pierwszy: Zarejestruj się na stronie doladowania.orange.pl, po czym zaloguj do swojego nowego konta klienta.

Krok drugi: wybierz opcję Autodoładowanie.

Krok trzeci: ustal parametry usługi - pamiętaj, że w każdej chwili możesz je zmienić:

  • zapisz numer telefonu (albo kilka numerów), który chcesz doładowywać automatycznie,
  • wybierz kwotę każdorazowego doładowania,
  • wskaż stan konta, poniżej którego Autodoładowanie Orange ma się uruchomić.

Krok czwarty: wprowadź dane karty, z której mają być pobierane środki na doładowanie konta, a następnie zapisz je.

Cały ten proces jest jednorazowy - później już tylko korzystasz z usługi lub ewentualnie zmieniasz jej parametry, jeśli zechcesz np. zasilać numer inną kwotą lub podpiąć nową kartę płatniczą. Autodoładowanie Orange będzie działać dopóty, dopóki go nie wyłączysz, co oczywiście możesz w każdym momencie zrobić w swoim koncie klienta. Tylko od Ciebie zależy, na jakich warunkach i jak długo będziesz korzystać z automatycznych doładowań konta w Orange, co daje Ci pełną kontrolę nad usługą.

Z całą pewnością warto przetestować to rozwiązanie - może całkowicie zmienić Twój komfort korzystania z oferty pre-paid!