TOP 10 najpopularniejszych filtrów na Instagramie. Czy ich używasz?

InstagramInstagram jest platformą mobilną, która zyskuje coraz większą popularność. Niektórzy twierdzą wręcz, że jest on sygnałem, że stajemy się cywilizacją obrazkową - w końcu tym, co do nas przemawia najlepiej stają się obrazy, a potwierdza to choćby ciągle zwiększająca się liczba użytkowników Instagrama.

Fenomen tej aplikacji prawdopodobnie nie jest związany jedynie z możliwością publikacji zdjęć, ale również filtrami, które są do niej dołączone. Każdy użytkownik zamieszczający fotografie na serwisie ma swoje ulubione. W ostatnim roku biuro prasowe Instagrama opublikowało wyniki dotyczące najchętniej wybieranych filtrów w aplikacji. Jesteście ciekawi, które z nich są najpopularniejsze? Sprawdźcie, czy Wasze ulubione filtry znalazły się wśród nich!

1. Normal filter

Aż 43% wszystkich użytkowników Instagrama deklaruje, że w publikowanych przez siebie fotografiach nie używa żadnych filtrów oferowanych przez aplikację. Część z nich to profesjonaliści, których zdjęcia "sprzedają" się same i rzeczywiście nie wymagają żadnych dodatkowych, technicznych obróbek. Jednak możemy tylko domniemać, że spore grono wśród osób oznaczających swoje foty #nofilter, to pozoranci, którzy do obróbki wykorzystują inne programy graficzne.

2. Earlybird

10% użytkowników Instagrama korzysta z filtra Earlybird. Jak działa Earlybird? Dzięki niemu do naszych zdjęć zostanie dodany efekt popularnej sepii, a także dodatkowo zostania zmodyfikowana wartość żółtego koloru na obrazie. Earlybird nieco rozmaże i rozmiękczy zdjęcie i doda nieco teatralną winietę.

3. X-Pro II

X-Pro II to filtr, który używa około 8% użytkowników publikujących na Instagramie swoje fotografie. Czym wyróżnia się X-Pro II i dlaczego jest tak chętnie przez nich wybierany? X-Pro II nadaje zdjęciom nieco feelingu w stylu vintage. Z X-Pro II przywodzą one na myśl fotografie ze starych polaroidów lub te na tyle "wiekowe", że naturalnie uzyskały nieco zażółcony efekt. Dzięki filtrowi uzyskamy mocne kontrasty i ciekawe, klimatyczne winietowanie.

4. Valencia

Filtr Valencia jest używany przez około 5% użytkowników Instagrama. Valencia to filtr, który rozmiękcza światło na zdjęciu i sprawia, że staje się one nieco wyblakłe. Nadaje zdjęciu uroku w stylu retro. Ponoć najczęściej jest wybierany przez osoby wrażliwe, które stosując go chcą ukazać, że świat nie jest pozbawiony barw (tak, jak na ich fotografiach, które zostały poddane działaniu filtra).

5. Rise

Rise używa około 4% wszystkich użytkowników Instragrama. Efekt, który otrzymujemy przy zastosowaniu Rise na swoim zdjęciu to ocieplenie barw i rozmycie. Ponoć najczęściej jest używany przez artystów, którzy chcą uzyskać ciekawy wygląd fotografii bez konieczności długich manipulacji nad nią. Zdjęcia z Rise bez wątpienia prezentują się ciekawie, dlatego nie dziwi nas, że plasuje się on w pierwszej piątce najczęściej używanych filtrów.

6. Hefe

Hefe jest używany przez około 4% użytkowników Instagrama. Dzięki niemu zdjęcia stają się żywe i intensywnie kolorowe. Pięknie eksponuje barwy na fotografiach, co sprawia, że zaczynają przypominać te wykonane przez profesjonalnego fotografa. Hefe jest doskonałym filtrem do prezentowania obrazów przyrody, zdjęć jedzenia lub fotografii z wakacji.

7. Amaro

Amaro jest filtrem używanym przez około 4% osób stanowiących społeczność Instagrama. Jest on często wybierany ze względu na jego niezwykłą praktyczność. Jeśli macie zdjęcia, które są zbyt ciemne lub mało wyraźne, to Amaro sprawi, że nabiorę one artystycznego wyrazu i będą nadawać się idealnie do publikacji. Filtr rozjaśnia wszystkie fotografie o 3%, dzięki czemu nawet te zrobione w ciemnym barze zaczną prezentować się o niebo lepiej.

8. Hudson

Hudson znajduje się w ostatniej trójce najczęściej używanych filtrów Instagrama. Ilość zdjęć, która jest publikowana w towarzystwie tego filtra wynosi 3%. Czemu Hudson zawdzięcza swoją popularność? Fotografie z filtrem Hudson mają dodane niebieskie podtony i rozświetlenie. Miejsca na zdjęciach z dużą ilością koloru czerwonego są przyciemnione. Dodatkowo dodana jest również nastrojowa winieta. Dzięki Hudson fotografie stają się bardziej płaskie, odległe i zimne.

9. Brannan

Filtr Brannan stosuje się w około 3% zdjęć publikowanych na Instagramie. Fotografia z filtrem Brannan ponownie nawiązuje do efektu, który uzyskujemy dzięki trzymaniu zdjęć w albumie. Brannan nadaje dramatyzmu, ale jednocześnie sprawia, że zdjęcia wydają się nieco "sprane" i miękkie. Dodatkowo dochodzi do nich silny kontrast i oryginalne metaliczne wykończenie. Brzmi ciekawie, prawda? Dzięki Brannan nawet zdjęcie zwykłego talerza może prezentować się bardzo interesująco.

10. Nashville

Nashville jest wykorzystywany do około 3% zdjęć. Dzięki niemu nasze zdjęcia będą miały niski kontrast i ciepłe, ciekawe barwy. Nashville dodaje do zdjęć nieco pasteli, co sprawia, że stają się one bardziej przyjemne. To filtr idealny dla osób, które doskonale wiedzą, że zrobiły fantastyczne zdjęcie i wystarczy mu odrobina interesującego wykończenia, aby prezentowało się ono jeszcze lepiej.

Autor: www.clippo.pl.

Komentarze

Piotr
Fajne zestawienie. Ja korzystam z zestawu dla filtrów dla Instagrama z https://presety.pl/ . Każdy zestaw dedykowany pod odpowiednie zdjęcia np. dla blogerów, dla restauracji, dla zdjęć sportowych itd. A co najlepsze w każdym zestawie mnóstwo fajnych presetów. Czasami nawet powyżej 100 w jednym zestawie :) Co jakiś czas wrzucają promocję obniżającą ceną o 50% - warto śledzić...
Tomek
Znalazłem bezpłatną bazę filtrów AR które można pobrać na własny użytek. https://autilo.pl/biblioteka-filtrow-ar
Polecam
Monika
Powiem tak, używałam instafiltry.pl ale te filtry nie pasują do zdjęć, są robione kiepsko. Sprawdźcie www.veradellepresets.pl - pomogła mi, indywidualnie podeszła do mojego konta - dostałam kilka presetów, które sprawiły, że każde zdjęcie na Insta mam spójne z całością
Insta Filtry
Najlepsze insta filtry Polecam! Znajdziesz coś dla siebie za darmo!
www.insta-filtry.pl
Jarek
Posiadam konto na Istagramie, ale wchodzę na nie sporadycznie - więc nie muszę używać żadnych filtrów. Filtry te w ogóle mnie nie interesują, bo potrzebne są dla bardziej zaawansowanych użytkowników mediów społecznościowy ch.
Kuba
Również posiadam od jakiegoś czasu konto w tym serwisie ale jeszcze mało funkcji dobrze znam i dopiero się w tym rozkręcam, niestety brakuje czasu żeby dłużej w tym siedzieć bo praca i dzień wydaje się za krótki, na pewno zapoznam się dokładnie z artykułem i zobaczę czy jest to warte zachodu, podzielę się też tutaj swoją opinią na ten temat, pozdrawiam wszystkich użytkowników tego serwisu