Najważniejsze części do artykułów gospodarstwa domowego

Filtry wody do dzbankówArtykuły gospodarstwa domowego są ogromną grupą urządzeń, które każdego dnia pomagają człowiekowi w różnych czynnościach. Ich specyfikacja bardzo często wiąże się z koniecznością zakupu dodatkowych części AGD, które sprawią, że będą działać lepiej, sprawniej bądź po prostu inaczej. W obecnych czasach ilość sprzętów AGD jest bardzo duża – tak więc łatwo sobie wyobrazić, że części AGD przeznaczonych do owych urządzeń jest jeszcze więcej. Jakie są najpopularniejsze części AGD, które można znaleźć w sklepach stacjonarnych i internetowych?

Filtry wody do dzbanków

Filtry wody do dzbanków są bardzo przydatnym i komfortowym dodatkiem, które wspomaga codzienne nawadnianie organizmu człowieka. Korzystanie z kompatybilnych dzbanków filtrujących zapewnia stały dostęp do taniej, czystej i pachnącej wody. Wielu osobom filtry do dzbanków ułatwiają życie sprawiając, że jest po prostu tańsze. Woda butelkowana pochodząca ze sklepów często jest bardzo droga. W zamian za to wystarczy jedynie nalać niewielką ilość wody do dzbanka z filtrem, który oczyści ją w należyty sposób.

Na pierwszy rzut oka wiele osób nie może przekonać się do picia wody kranowej ze względu na jej negatywny smak i zapach. Obecne działanie filtrów polega na neutralizowaniu tych negatywnych parametrów – i wychodzi im to naprawdę dobrze! Wszystko za sprawą składników zamkniętych w zabudowie filtra przez, który przechodzi woda kranowa. Filtry zamykają w swojej budowie chlor, pestycydy czy cząsteczki metali sprawiając, że woda uzyskuje idealne parametry do picia. Dodatek żywicy jonowymiennej redukuje twardość wody dzięki czemu poleca się używać przefiltrowaną wodę również do innych domowych urządzeń AGD.

Odkamieniacze do ekspresów do kawy

Części AGD takie jak odkamieniacze do ekspresów do kawy również zaliczane są do akcesoriów, które usprawniają funkcjonowanie ekspresu do kawy. Niestety korzystanie na co dzień z ekspresu do kawy sprawia, że zbiera się w nim biały, charakterystyczny, kruszący się osad. Są to wytrącone sole węglanów wapnia i magnezu, które pokrywają najczęściej stalowe elementy ekspresu. Najbardziej narażona jest grzałka podgrzewająca wodę. To właśnie w procesie podgrzewania wody dochodzi do przemiany jonów soli znajdujących się w roztworze w osad. W wyniku powstania kamienia w ekspresie pracuje on mniej intensywniej, produkuje gorszą jakość kawy i pobiera więcej prądu.

Sposobem na uniknięcie nagromadzenia się zbyt dużej ilości kamienia w ekspresie do kawy jest regularne odkamienianie wnętrza ekspresu do kawy. Służą do tego specjalne skomponowane odkamieniacze w płynie bądź kompaktowych tabletkach. Rozpuszcza się je w wodzie i ustawia tryb odkamieniania. Roztwór przechodzi przez całe wnętrze ekspresu do kawy rozpuszczając problematyczny kamień.

Worki do odkurzaczy

Worki do odkurzaczy to kolejne części AGD, które kupowane są w największych ilościach. Trudno sobie wyobrazić pracę odkurzacza bez dołączonego worka. Wtedy gromadzenie zanieczyszczeń takich jak pył czy kurz byłoby niemożliwe. Stąd wykorzystuje się kompaktowe worki do odkurzaczy dopasowane pod względem budowy do danego odkurzacza. Dziś najczęściej do dyspozycji klientów sklepowych zalicza się worki zbudowane z papieru bądź syntetycznej włókniny.

Worki zbudowane z papieru są tańszymi i starszymi odpowiednikami worków do odkurzaczy. Chyba każdy choć raz widział tradycyjny, papierowy worek do odkurzacza. Jest on tani i ekologiczny co bardzo przyciąga wszystkich klientów. Jednak po workach papierowych nastała era worków syntetycznych, które są droższe jednak wyprzedzają worki papierowe pod względem jakościowym. Są szczelne, nie pękają i nie uwalniają alergenów z swojego wnętrza.

Podsumowanie

Wszystkie części AGD (np.: https://www.agdmaster.com/) opisane w artykule są tylko nielicznymi przedstawicielami całej gamy części AGD dostępnych w sklepach. W dzisiejszych czasach znajdują się setki jak nie tysiące różnorodnych rodzajów części, którymi można zaopatrzyć swoje ulubione sprzęty. Warto jedynie pamiętać aby dobierać części kompatybilne z modelem posiadanego sprzętu.