Naprawa pralek czyli co się w pralce najczęściej psuje?

Naprawa pralkiBez pralki nie ma domu. Jest stałym elementem przestrzeni łazienkowej lub kuchennej, szczęśliwcy posiadają pralnię, ale bez pralki trudno nawet sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Pralka jednak, tak samo jak każdy inny, często użytkowany sprzęt, może ulec awarii.

Najlepsze jest to, że pralki odmawiają współpracy najczęściej w najmniej odpowiednim momencie. Akurat jest pod kreską, nie dostałeś premii, spłacasz raty za co innego. Wówczas naprawa awarii wydaje się być najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, zwłaszcza, gdy pralka nadaje się jeszcze do reanimacji, co jednak powinien ocenić fachowiec od naprawy sprzętu AGD.

Naprawa pralki to niełatwe zadanie

Dzisiejsze pralki to sprzęty skomplikowane, a ich naprawa nie jest łatwa. Pralka, niegdyś urządzenie proste i nieskomplikowane, dziś jest sprzętem zaawansowanym technologicznie, a to powoduje, że częściej ulega awarii. Fakt, że właściwy serwis i prawidłowe użytkowanie sprzętu niewątpliwie przedłużają jego życie, ale w życiu bywa równie, i awarie pralki zawsze się zdarzały, zdarzają i zdarzać będą. Warto wiedzieć, kiedy sprzęt wymaga przyjazdu serwisanta.

Naprawa programatora pralki

Od dawna najczęściej w pralce psuje się programator, dzięki któremu pranie przebiega prawidłowo. To programator odpowiada za kolejne etapy prania, czyli pobór wody, pranie, wirowanie, wypompowanie wody. Zacinanie się programatora powoduje wylewanie się wody z pralki czy gotowanie prania nastawionego na zimne pranie. Jeszcze w nieodległych czasach programator był urządzeniem mechanicznych, więc wystarczyło wymienić silniczek obracający potencjometr w pralce, dziś wymiana tego mechanizmu niewiele wnosi do naprawy, a samodzielne próby naprawiania programatora mogą skończyć się uszkodzeniem całego elementu. Dziś najczęściej wymienia się programator na nowy.

Naprawa bębna pralki

Naprawa bębna pralki to inna często spotykana praca w serwisie. Bęben pralki przestaje się kręcić? To często spotykana awaria tego sprzętu. Powody i przyczyny awarii mogą być różne. Do najkosztowniejszych należy uszkodzenie silnika napędzającego bęben pralki. Jednak serwisant dość szybko określić, czy przyczyną awarii nie leży po stronie paska klinowego, napędzającego bęben. Wystarczy, że pasek się zerwał lub poluźnił, aby bęben przestał się obracać. Na szczęście, wystarczy go tylko porządnie naciągnąć lub wymienić na nowy. To prosta naprawa bębna pralki i niedroga.

Naprawa pralki

Naprawy związane z wyciekiem wody z pralki

Naprawy wycieków wody z pralki to kolejne, często spotykane w serwisie naprawy AGD zlecenia. Woda wyciekająca z pralki to koszmar, zwłaszcza, jeśli pod tobą mieszkają sąsiedzi, których mieszkania możesz zalać. Niewielki, ale stały wyciek wody może spowodować brzydkie zacieki na suficie i ścianach sąsiadów. Przyczyny wycieków są różne. Najczęściej psuje się silnik, ale też zużywają się lub niszczą uszczelniacze w silniku, często też wystarczy porządnie wyczyścić filtr pralki, w którym mogą zlecać monety i inne rzeczy, z których powinno się dokładnie czyścić kieszenie. Dodatkowo tworzą się tam złogi kamienia, nie rozpuszczonych środków chemicznych, włosów i innych rzeczy, które w efekcie tworzą skuteczny korek, powodujący, że woda nie mogąc płynąc w obiegu pralki, wydostaje się na zewnątrz. Należy pamiętać, że filtr trzeba regularnie czyścić, co pozwala na właściwą eksploatację urządzenia.

Awarie i naprawy pralek to codzienność

Awarie i naprawy pralek to codzienność, zwłaszcza, że dziś czas eksploatacji urządzenia znacznie się skrócił w stosunku do lat ubiegłych. Dziś żywotność sprzętów to średnio 6 do 7 lat, co oznacza, że co taki czas należy wymienić sprzęt na nowy. Istnieje teoria, mówiąca, że producenci planowo postarzają produkty, budząca kontrowersje i oburzenie klientów. Może coś w tym jest, wszak świat nastawiony jest na konsumpcję dóbr, a pieniądz krąży dzięki sprzedaży. Nam trudno na ten temat dywagować, aczkolwiek, faktem jest, że dziś trudniej zdemontować bęben pralki, by naprawić lub wymienić łożysko, ponieważ często spotyka się bębny zespolone. Łożyska, niegdyś metalowe, dziś najczęściej są z plastiku i o połowę mniejsze. Nie mamy wpływu na jakość produktów, ale faktem jest, że dzięki serwisom AGD możemy przedłużać żywotność sprzętów.

Źródło: www.milenium-agd.pl.

Komentarze