Rozrywka w sieci

Rozrywka w sieciInternet umożliwia nam rozrywkę na różnym poziomie, dostosowaną do każdego. Nadal rozrywka jest głównym powodem, dla którego zaczynamy surfować po sieci. Jakie rozrywki daje nam internet? Jak możemy dzięki niemu spędzać wolny czas? Wiele osób chętnie gra w gry internetowe, zamieszczane na różnych portalach, słucha muzyki i ogląda filmy w sieci.

Rodzaje rozrywki w sieci

Gry w internecie

Gry online to podstawowa forma rozrywki w sieci. Istnieje wiele stron z grami internetowymi. Można tam pograć w gry strategiczne, gry akcji, przygodowe, platformowe, karciane, planszowe, logiczne, gry ubieranki dla dziewczyn i wiele innych. Istnieje również wiele internetowych kasyn, gdzie króluje ruletka i Black Jack. Można grać zarówno samemu, jak i z innymi użytkownikami internetu.

Portale społecznościowe

Rozrywkę w internecie zapewniają też liczne i prężnie rozwijające się media społecznościowe. Na prowadzenie od dawna wybija się Facebook, portal ze słynnym, niebieskim logo, który zrzesza miliony internautów z całego świata. Nie ma Cię na Facebooku, to znaczy, że nie istniejesz: dziś już trudno nie zgodzić się z tymi słowami. Facebook umożliwia pozostawanie w bliskim kontakcie ze znajomymi, rozmawianie z nimi na czacie, dodawanie zdjęć, jak również sprzyja nowoczesnej reklamie online. Poza nim, znanymi portalami społecznościowymi są: GoldenLine.pl, MySpace czy Twitter.

Komunikatory

Kolejną forma rozrywki w sieci jest komunikacja internetowa. Porozumiewamy się online za pomocą szeregu komunikatorów. Dawniej popularnością cieszyły się czaty internetowe oraz komunikator gadu-gadu, w skrócie znany jako gg. Obecnie rekordy popularności bije Messenger, czyli komunikator Facebooka oraz Skype, poprzez który możemy korzystać za pośrednictwem kamerki internetowej i widzieć osobę, z którą rozmawiamy. Jest on nieoceniony w podtrzymywaniu relacji z bliskimi, którzy mieszkają daleko od nas.

Blogi

Internet to także świat blogów, czyli pamiętników, gdzie możemy opisywać zarówno swoje myśli i przeżycia (jaka była ich pierwotna funkcja) ale i „chwalić” się swoimi talentami, pasjami czy rzeczami, jakie stworzyliśmy. Wiele osób na blogu umieszcza również fotografie, w tym zdjęcia własne, swojej rodziny, dzieci, pupili czy fotografie krajobrazów. Wiele blogów zawiera tez zdjęcia udzielanych porad, np. modowych. Blog przeradza się wtedy w photo blog i zyskuje zupełnie innego charakteru. Blogi można zarówno prowadzić, jak i jedynie oglądać i komentować. Popularne są też blogi z krótkimi filmikami, na przykład jak ułożyć daną fryzurę. Prawdziwą furorę robią jednak blogi tak zwanych szafiarek, czyli osób, najczęściej kobiet (ale też i mężczyzn), które zamieszczają na swoich blogach zdjęcia stylizacji modowych. W ten sposób stają się inspiracją dla innych ale i mogą na swoim blogu zarobić, na przykład na reklamach ubrań określonych marek. To – poza rozrywką – ciekawy sposób na biznes w sieci.

Filmy i muzyka

W internecie czeka też na nas rozrywka pod postacią świata muzyki i filmów online. W sieci można posłuchać i obejrzeć praktycznie wszystko. To tam w pierwszej kolejności pojawiają się najnowsze hity muzyczne oraz najnowsze produkcje filmowe, dostępne dla szerokiego grona odbiorców. To tam, przy odrobienie szczęścia, niedługo po premierze można obejrzeć filmy w oryginalnej wersji językowej lub przynajmniej dłuższe ich fragmenty. Gdzie bowiem indziej jak w internecie publikowane są profesjonalne ale i amatorskie filmiki z koncertów czy festiwali. Można je ściągać lub oglądać online. Mamy do wyboru wiele filmów z różnych dziedzin: historyczne, akcji, romanse, komedie czy animacje. Jest również wiele portali z muzyką, ale najpopularniejszy jest chyba serwis YouTube, gdzie można dzielić się swoimi ulubionymi kawałkami z przyjaciółmi i innymi internautami. Wiele osób zaistniało dzięki temu portalowi. Opublikowany tam filmik trafia do szerokiego grona odbiorców, można zdobyć popularność i sympatię innych internautów. W sieci można również dyskutować na czatach czy różnorodnych forach. Wiele osób znajduje rozrywkę w prowadzeniu bloga czy własnej strony.

Zakupy w sieci

Internet to prawdziwy raj dla miłośników zakupów, ponieważ w sieci można nabyć… praktycznie wszystko, od odzieży i obuwia, przez zabawki i artykuły hobbystyczne, aż po produkty drogeryjne i spożywcze. Kupowanie online jest szybkie, wygodne i bezpieczne, jeśli przestrzega się wszystkich zasad i nabywa produkty z głową.

Przeglądanie stron internetowych

Formą rozrywki online jest też oczywiście przeglądanie różnorodnych stron i forów internetowych, w tym witryn, związanych z naszymi zainteresowaniami. W tym momencie pogłębiamy swoją wiedzę, zdobywamy nowe doświadczenia, na przykład poprzez wymianę maili z kimś ciekawym oraz zajmujemy się tym, co nas interesuje i tym samym: jest przyjemne.

Komentarze

Daniel
Internet to olbrzymie źródło informacji i rozrywki, a dzięki smartfonom z dostępem do internetu, cały czas możemy korzystać z jego zasobów. Choćby z tej strony Z mediów społecznościowy ch w moim rankingu pierwsze miejsce ma instagram, sam mam na nim konto, na które wrzucam zdjęcia ciekawych rzeczy.
http://quizydlawiedzy.pl