Jaki klej do folii budowlanej wybrać? Najlepiej w aerozolu

Klej budowlanyFolia paroizolacyjna jest bardzo użytecznym materiałem budowlanym, jednak jej montaż bywa kłopotliwy. Wybierz klej do folii budowlanej w aerozolu, by znacząco usprawnić ten proces, jednocześnie nie zmniejszając jakości wykonanych połączeń.

Alternatywa dla klejenia folii budowlanej taśmą?

Każdy doświadczony budowlaniec wie, że, choć daje się to zrobić, popularna metoda nakładania folii paroizolacyjnej, wykorzystująca dwustronną taśmę klejącą nie należy ani do przyjemnych, ani łatwych działań. Taśma jest bardzo lepka i czasem wystarczy zbliżyć ją do folii, by uzyskać połączenie, w związku z czym bardzo łatwo o przypadkowe przyklejenie w nieprawidłowym miejscu. Ponieważ jednak folia sama w sobie nie jest przecież sztywna, przy próbie oderwania taśmy zaciąga się lub nawet zrywa. Ponadto, kiedy już uda się umieścić pas taśmy w odpowiednim miejscu, konieczne jest oderwanie warstwy ochronnej z jej drugiej strony, a uchwycenie tej cienkiej struktury to nie lada wyczyn, zwłaszcza jeśli praca jest wykonywana w rękawicach ochronnych. Klej do folii budowlanej rozwiązuje wszystkie problemy związane z taśmą dwustronną.

Dlaczego warto skorzystać z kleju do folii budowlanej w aerozolu?

Oczywiście folię paroizolacyjną przykleja się do różnych powierzchni – nie tylko do równych i gładkich profili w zabudowach gipsowo-kartonowych, ale także do drewna czy betonu, z którym nie każda taśma klejąca się lubi. Korzystając z kleju do folii budowlanej nie musisz się o to niepokoić – dopóki podłoże będzie odpowiednio przygotowane (czyli po prostu suche i wolne od tłuszczy i smarów), struktura materiału nie gra roli. Wybierając natomiast opcję w aerozolu zyskujesz dodatkową wygodę nakładania oraz unikasz niepotrzebnych zabrudzeń. Klej do folii budowlanej z natryskiem, np. taki jak ten dostępny w ofercie: https://opaskikablowe.pl/pl/p/Klej-FOIL-do-folii-paroizolacyjnej,-membran-w-SPRAY-500ml/399, pozwoli Ci regulować zarówno szerokość wiązki (przez siłę docisku dyszy) oraz jej płaszczyznę (pion/poziom - przez obrót końcówki dyszy), co będzie szczególnie przydatne przy aplikacji na długie i wąskie elementy konstrukcyjne.

Jakie cechy powinien mieć klej do folii budowlanej?

Wybierając klej do folii budowlanej dla siebie, zwróć szczególną uwagę na jego najważniejsze parametry związane z własnościami w czasie otwartym. Istotne jest zwłaszcza to, ile czasu musisz odczekać między nałożeniem go, a samym łączeniem (najpierw parują z niego rozpuszczalniki, aż stanie się suchy w dotyku - wtedy dopiero dociskana jest folia). Wszystko poniżej 60 s to dobry wynik. Z drugiej strony warto, by zachował swoje właściwości jak najdłużej, dzięki czemu nieprzewidziane przerwy w pracy nie zmarnują już nałożonego kleju. Warto, by zachowywał gotowość przez przynajmniej godzinę. Nie bez znaczenia jest także jego wydajność - dobry klej do folii budowlanej o pojemności rzędu pół litra powinien wystarczyć na mniej więcej 100 mb połączeń.

Komentarze