Dlaczego warto kupić biurko elektryczne?

Biurko z regulacją wysokościPracownicy biurowi wiedzą doskonale, że codzienne siedzenie przy komputerze po 8 i więcej godzin wiąże się z dużym obciążeniem dla kręgosłupa, które skutkuje dokuczliwym bólem i dyskomfortem. Aby zminimalizować te objawy, warto zakupić biurko elektryczne.

Dlaczego zakup biurka elektrycznego to dobre rozwiązanie?

Biurka elektryczne posiadają funkcję regulowania wysokości, co pozwala na szybkie i łatwe dopasowanie biurka do wzrostu osoby, która będzie przy nim siedzieć. Takie biurko pozwala połączyć pracę siedzącą ze stojącą, dzięki czemu kręgosłup będzie mniej odciążony. Wystarczy 15-20 minut stania na 8 godzin siedzenia przy komputerze, aby odczuć wyraźną ulgę.

Biurka elektryczne zazwyczaj są wyposażone w różne przydatne funkcje, na przykład:

  • system antykolizyjny,
  • zapamiętywanie pozycji,
  • wbudowany system pamięci,
  • porty USB - umożliwiają szybkie i wygodne ładowanie urządzeń elektrycznych,
  • system soft start-stop, który kontroluje prędkość blatu podczas startu i zatrzymania,
  • wyświetlacz LCD, który pozwala podglądać ustawienia biurka. Pozwala śledzić dodatkowe funkcje biurka, ponieważ służy za panel kontrolny.

Biurko z regulacją wysokości

Jak należy ustawić biurko?

Biurko, niezależnie od tego, czy elektryczne, czy zwykłe, powinno być dopasowane do osoby, która będzie przy nim siedzieć. Blat powinien znajdować się na wysokości umożliwiającej wykonywanie pracy przy zachowaniu naturalnej postawy ciała. Ta postawa oznacza wyprostowane plecy i zachowany kąt prosty między ramieniem a przedramieniem.

Należy pamiętać także o wolnej przestrzeni pod biurkiem, która ma być przeznaczona na nogi. Powinna ona wynosić przynajmniej 70 cm szerokości i 60 cm głębokości, zaś nogi powinny swobodnie spoczywać na podłodze.

Jeżeli pracujemy z użyciem komputera stacjonarnego, powinniśmy ustawić klawiaturę:

  • na wysuwanym blacie,
  • niżej od monitora,
  • w odległości przynajmniej 10 cm od monitora.

W sytuacji, w której naszym narzędziem pracy jest laptop, nie musimy przejmować się tymi wytycznymi.

Sklep Elzap

Biurka elektryczne, które oferuje firma Elzap, są bardzo komfortowe w użytkowaniu, ponieważ pracują cicho i płynnie, a dodatkowo są wyposażone w intuicyjny panel sterowania. Są proste w montażu i nie zużywają dużo energii. Ich konstrukcja jest stabilna i wytrzymała na obciążenia.

Oprócz biurek - elektrycznych i zwykłych, firma Elzap oferuje wysokiej jakości krzesła biurowe, pufy, sofy, regały, kontenery, stoliki, szafki, szafy, panele, lady recepcyjne i inne meble biurowe dostępne w różnych wariantach i atrakcyjnych cenach.