Współczesny komputer

Współczesny komputerWspółczesny komputer znacznie różni się od tego, jaki używaliśmy jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Na czym polega różnica? Pierwsza kwestia to oczywiście wygląd. Nowoczesne komputery są o wiele bardziej stylowe, lekkie, delikatniejsze

Wygodne monitory typu LCD są lekkie, płaskie i o wiele bardziej bezpieczne dla naszych oczu. Klawiatury są zazwyczaj płaskie, co nie tylko przyczynia się do łatwiejszego ich czyszczenia, ale wpływa pozytywnie na jakość i szybkość pisania.

Kolejny aspekt to myszy komputerowe. Obecne modele są mniejsze, wygodniejsze i lepiej wyprofilowane. Takie myszki znakomicie mieszczą się w dłoni. Na rynku dostępne są różnorodne modele, idealne dopasowane do potrzeb konkretnych użytkowników. Nietrudno więc znaleźć myszkę dla dziecka, na kobiety czy osoby leworęcznej. Myszy do rąk dziecięcych czy kobiecych mogą być mniejsze, a te dla mańkutów: nieco inaczej wyprofilowane.

Obecnie jednak coraz więcej osób rezygnuje z komputerów tradycyjnych, czyli stacjonarnych, na rzecz nowoczesnych urządzeń mobilnych, takich jak laptopy. Pojawiły się również ciekawe modele dla niezdecydowanych. Takie są notebooki transformer, pozwalające na posiadanie dwóch urządzeń w jednym. Jeśli chcemy korzystać z notebooka, doczepiamy klawiaturę do ekranu. Powstaje wygodne i funkcjonalne urządzenia, które pozwala nam na tworzenie dokumentów czy przeglądanie stron internetowych.

W podróży o wiele bardziej praktyczny okaże się jednak tablet. Jego waga i niewielki rozmiar sprawią, że z powodzeniem zmieścimy go w torbie stanowiącej bagaż podręczny. Jeśli zdecydujemy się na notebook transformer nie ma konieczności kupowania dwóch urządzeń. Wystarczy, że odłączymy klawiaturę od ekranu i już mamy w ręce funkcjonalny tablet, który posiada osobną baterię i jest w pełni gotowy do pracy. Do komputera, zarówno stacjonarnego jak i mobilnego, można podłączyć wiele urządzeń zewnętrznych. Często podłącza się drukarkę czy skaner. Komputer można szybko połączyć również z projektorem, co pozwala na prezentowanie danych większej ilości osób.

Źródła:

Komentarze