Podłoga interaktywna - czym jest? Możliwości i zastosowania wirtualnej podłogi

Podłoga interaktywnaPodłoga interaktywna to rozwiązanie na miarę nowej ery. To wirtualny system działający w oparciu o komputer, a także czujniki wykrywające ruch oraz projektor. Dzięki temu możliwe jest zintegrowanie aktywności fizycznej z obrazami.

Do czego przyda się interaktywna podłoga?

Wykorzystać ją można w wielu miejscach, takich jak domy, przedszkola, sale gimnastyczne, eventy firmowe i wiele innych, gdzie występuje problem dużej i niezagospodarowanej powierzchni podłogi. Ten nowoczesny system pozwala to odmienić, a jednocześnie dodać do tych propozycji szczyptę nowoczesności. To platforma nowej generacji do śledzenia ruchów praktycznie z nieskończonymi możliwościami. Ta technologia pozwala tworzyć duże interaktywne powierzchnie z projekcją lub inną technologią wyświetlania. Dzięki nowoczesnemu czujnikowi i wbudowanemu komputerowi wyposażonemu w zaawansowane oprogramowanie do śledzenia ruchów, jest kompaktowa i wydajna. Dzięki temu tworzyć można różnorodne zabawy ruchowe i logiczne i angażować w to wszystkie zmysły. Z pewnością wprowadzą one również elementy rywalizacji, inspirując i sprawiając, że zwykła podłoga zamienia się w niesamowitą platformę gotową do odkrywania.

Interaktywna podłoga pozwala na promocję firm i marek za pomocą specjalnych gier i interaktywnych efektów, które mogą zmienić sposób postrzegania firmy przez klientów lub pracowników. Istnieje nieskończenie wręcz wiele sposobów na indywidualizację projektu takiej podłogi. Dzięki temu zabawa z nią może się zmieniać w zależności od nastroju i okoliczności. Jeśli angażowanie dzieci w higieniczny, bezpieczny i rozrywkowy sposób jest tym, czego szukasz, to interaktywna podłoga jest jedną z najbardziej niezawodnych platform. Może ona przekształcić dowolną przestrzeń w niezapomnianą zabawę.

Interaktywna podłoga a rozwój dziecka

Pomimo że interaktywna podłoga bardzo często używana jest w celu po prostu promocji dowolnej marki, to nie można zapominać także o jej edukacyjnej roli. Zabawa z jej udziałem angażuje wszystkie zmysły dziecka. Przede wszystkim dotyk (rąk i nóg), ale także słuch i wzrok, a nawet węch, jeżeli osoba prowadząca zabawę doda te elementy. Podłoga zwiększa koordynację dzieci. Większość zabaw polega na tym, że trzeba nogami robić szybkie ewolucje, aby zmieścić się w ustalonym limicie czasu. Dlatego koordynacja i zgranie swoich ruchów jest tutaj bardzo ważne. Nie można zapominać także o elemencie rywalizacji. Taka zdrowa rywalizacja jest konieczna dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka.

Interaktywna podłoga promuje element aktywności fizycznej, zdrowia wynikającego z ruchu całego ciała. Wiele zagadek logicznych pozwala także rozruszać szare komórki. To świetny pomysł na zabawę z dodatkiem przygody. W Polsce rozwiązanie to nie jest jeszcze bardzo często spotykane, dzięki czemu posiada także cząstkę nowości, atrakcyjności, która przyciąga do siebie niejedno dziecko i dorosłego. Podłoga używana jest także w celach rehabilitacji. Wykorzystuje się ją zarówno w przypadku niepełnosprawnych dzieci, jak i osób starszych.

Interaktywna podłoga na eventach firmowych

Eventy firmowe mają to do siebie, że ich klasyczny wygląd znudził się już większości ludzi. Firmy zatem, chcąc promować się wśród klientów, a także ewentualnych pracowników, postawić muszą na coś nowego, nowoczesnego i ekscytującego. Interaktywna podłoga jest w takiej sytuacji idealnym wyborem. Pozwala ona bowiem na wprowadzenie elementu świeżości. Osoby na takim spotkaniu są naprawdę zainteresowane i zaintrygowane, a co za tym idzie, łatwiej zapamiętają nazwę firmy i oferowane przez nią usługi.

Sam montaż interaktywnej podłogi jest prosty i można tego dokonać na niemal każdej gładkiej i równej powierzchni. Warto zadbać o właściwą przestrzeń, aby z technologii korzystać więcej niż jedna osoba. Osobną kwestią jest dopasowanie rozwiązania do wyświetlanych sytuacji. Wykorzystuje takie możliwości, jak spontaniczne przyciąganie do siebie uwagi na przykład w centrach handlowych, czy na targach oraz w nowoczesnych lobby hotelowych.

Interaktywna podłoga świetnie integruje

Interaktywna podłoga świetnie sprawdzi się nie tylko w celach edukacyjnych i na imprezach firmowych. Innym sposobem na jej zagospodarowanie jest jej wykorzystanie podczas organizacji wesel, imprez integracyjnych, wieczorów panieńskich i innych tego typu imprez. To spora nowość, która może rozruszać każde przyjęcie. Tym bardziej że do wyboru jest naprawdę wiele możliwości. To także dobry pomysł na organizację ciekawego konkursu. Dlatego warto sprawdzić ofertę producentów i wybrać najlepsze rozwiązanie według potrzeb i możliwości.

Komentarze

Krzysztof
Magiczny Dywan - podłoga interaktywna, którą można obsługiwać przez pilota oraz także ruchem rąk, czy nóg.