Elastomery i ich zastosowanie

Elastomery i ich zastosowanieZastosowanie elastomerów. W dobie nowoczesności oraz ekologicznych, innowacyjnych rozwiązań wykorzystujemy to, co wyjątkowe i wolne od wad wyjść, jakich już użytkujemy. Sytuację tego rodzaju widzimy dzisiaj w sektorze budowlanym, który rozwija się w ostatnim czasie naprawdę dynamicznie.

Poza wyjściami popularnymi skorzystać możemy jeszcze z szeregu wyjść nowoczesnych oraz alternatyw, zasługujących na miano rewolucyjnych. Doskonałym przykładem jest w tym przypadku branża ociepleniowa, czyli wykonywanie izolacji. Surowcami, jakie do tej pory kojarzyły się nam z tworzeniem warstw izolacyjnych, były wełna mineralna i płyty styropianowe. Niestety, każde z nich posiada pewne wady. Wełna mineralna jest materiałem o sporej objętości, więc nie sprawdza się w izolowaniu pomieszczeń i ich fragmentów, jeśli grubość powłoki izolacyjnej jest istotna. Ponadto błyskawicznie nasiąka wodą, co sprawia, że może utracić swoje właściwości. Z kolei styropian nie jest najlepszy dla alergików, ponieważ z czasem może mylić. Poza tym, z jego wykorzystaniem nie ocieplimy wszystkich miejsc, w tym elementów z trudniejszym dostępem. Wyjściem, które nie posiada tych minusów jest przekonanie się do izolacji natryskowych, czy to z zastosowaniem pianki poliuretanowej czy elastomerów.

Elastomery

Bardzo ciekawym wyjściem są elastomery, czyli substancje dwuskładnikowe, mieszające się w chwili zetknięcia z powierzchnią. Stosując nowoczesną metodę natrysku z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń, wykonujących pracę pod wysokim ciśnieniem, otrzymujemy jednorodne warstwy izolacyjne na określonej powierzchni. Powłoki elastomerowe doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymaga się bezwzględnej higieny jak również trwałości podłogi. Używa się ich między innymi w medycynie czy też sektorze produkcyjnym. Posadzki sprawdzają się świetnie również w przypadku basenów i innych obiektów rekreacyjnych.

Technika natryskowa

Na uwagę zasługuje też rewolucyjna technika nakładania warstwy na powierzchnię. Wykorzystywanie techniki natrysku pozwala nam na staranne pokrycie konkretnej powierzchni warstwą mieszaniny, co daje nam możliwość uzyskania niegrubej, ale wyjątkowo efektywnej warstwy izolacyjnej. Dzięki metodzie natryskowej powłoki elastomerowe mogą być stosowane w każdym, nawet trudnodostępnym miejscu.

Źródła:

Komentarze