Ukryte poziomy internetu. Co można znaleźć w najgłębszych odmętach sieci?

Poziomy internetuJak zaraz się okaże internet kryje wiele niespodzianek, o których nie wiedzą zwykli użytkownicy. Głęboko w informatycznej plątaninie danych znajdują się środowiska, których zawartości nie kontrolują nawet rządy. Nie można do nich dojść poprzez google czy cokolwiek, co zna przeciętny użytkownik. Co wiemy o ukrytych poziomach internetu?

Uzgodniono, że jest ich pięć plus poziom zerowy. Aby uzyskać dostęp do głębszych należy posiadać coraz to większe umiejętności informatyczne. A oto poziomy, które (najprawdopodobniej) istnieją:

  • POZIOM 0 - Common Web - To najzwyklejszy poziom, praktycznie każdy z nas z niej korzysta. Tu znajdują się serwisy typu facebook, youtube, wikipedia itd. Często ludzie korzystający z tej warstwy nie przenikają niżej.
  • POZIOM 1 - Surface Web - Po polsku nazywamy ten poziom siecią zindeksowaną. Nazwa mówi wiele, bo oznacza ona używanie wyszukiwarki, np. google. Poziom dostępny bez żadnego kombinowania. Znajdziemy tu dużo stron z wiadomościami.
  • POZIOM 2 - Bergie Web - To ostatni poziom, do którego możemy się dostać bez problemów. Tutaj mamy strony z nie do końca legalną działalnością, ale nadal zindeksowane, np. thepiratebay. Możemy tutaj znaleźć także małe podziemie; internetowe typu: keyloggery, nielegalnie prowadzone sklepy itd. Czasem zawartość tej warstwy bywa blokowana przez rządy i/lub przenika głębiej.
  • POZIOM 3 - Deep Web - Tłumaczone jako ukryta sieć. Aby się tu dostać potrzeba dostępu do PROXY lub bramka. Sieć cebulowa, np. TOR da nam pełny dostęp do tej sieci, a używając go uchodzimy za w pełni anonimowych. Ale anonimowy nie znaczy bezpieczny. Tutaj robi się już bardzo nieciekawie: możemy znaleźć dużo przemocy; wirtualnej, jak np. usługi hakerskie oraz fizycznej, jak oferty płatnych morderców. Nie brakuje tu także ofert dilerów narkotyków oraz zakazanej pornografii.
  • POZIOM 4 - Charter Web - Tak jak poprzedni, ten poziom jest również podzielony na dwie części. Ale to już wyższa szkoła jazdy. TOR może pomóc nam dostać się do pierwszej warstwy, w której znajdziemy treści podobne co w Deep Webie, plus handel ludźmi, zakazane filmy(np. tajne lub rządowe), książki itd. Normalka w tym pokręconym świecie. Aby dostać się do drugiej części musimy zmodyfikować nasz sprzęt lub system: wyłączyć powłokę systemową. Teraz wpadliśmy naprawdę głęboko i mamy dostęp np. do prawa 13, filmy z eksperymentów na ludziach, położenie atlantydy i inne dziwne rzeczy. Strony należące do tej części internety mają pseudodomenę. clos (od closed shell system).
  • POZIOM 5 - Marianas Web - To najgłębszy poziom jaki istnieje. Zwykli śmiertelnicy nie mają informacji o nim, próżno przeszukiwać internet. Niektórzy sądzą, że wcale nie istnieje.

Pogłoski mówią, że istnieją także kolejne poziomy. Około ósmego poziomu ma się znajdować Pierwotny System, który kontroluje cały światowy internet. Żaden rząd ani organizacja nie ma kontroli nad nim. Nikt nie zna także jego lokalizacji ani struktury. Jest on anomalią odkrytą przez informatyków w 2000r.5 pytań, na które musimy odpowiedzieć, jeśli chcemy kupić switch

SwitchBudowa własnej sieci internetowej zmusza nas do zakupu switcha. Okazuje się, że sprawa wyboru odpowiedniego urządzenia nie jest tak łatwa,

Blogi modowe - czym są, jak je prowadzić?

Blog modowyInternetowy pamiętnik to nowoczesna ale i bardzo popularna obecnie forma dzielenia się swoimi przemyśleniami i pasjami z innymi. Można również w ten

Ewolucja systemów informatycznych wspomagających zarządzanie

Systemy wspomagające zarządzanieProces zarządzania w organizacji od lat jest przedmiotem zainteresowania menedżerów i kadry kierowniczej największych firm.

Pierwsze aplikacje mobilne, które zrewolucjonizowały rynek

Aplikacje mobilneAplikacje mobilne, w specjalistycznym slangu nazywane pieszczotliwie apkami całkowicie zrewolucjonizowały rynek usług elektronicz