Zalety wdrożenia systemu WMS w sklepach internetowych

System WMSPodstawą właściwego funkcjonowania dużych sklepów jest sprawne przeprowadzanie procesów magazynowych. Przy wielu zamówieniach każdego dnia nie może dochodzić do sytuacji, gdzie na przykład braki kadrowe przyczyniają się do opóźnień w kompletacji zamówień. Celem każdej firmy jest przecież zadowolenie klientów, a w przypadku ewentualnych zaniedbać z pewnością zostanie ono poważnie zachwiane. Unikanie takich sytuacji jest znacznie łatwiejsze, gdy osoby zarządzające zdecydują się na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań.

System WMS - nowoczesne zarządzanie magazynem

W magazynach wykonuje się wiele czynności, a każda kolejna ściśle wiąże się z poprzednią, wszystkie błędy muszą być zatem wykluczane. Doskonale sprawdzi się system WMS, którego skuteczność w zarządzaniu gospodarką magazynową docenia wiele firm. Wykonywanie poszczególnych zadań jest możliwe na różnych urządzeniach - wykorzystuje się urządzenia przenośne - skanery, tablety - oraz komputery stacjonarne. Dzięki takiemu rozwiązaniu optymalizuje się wszystkie procesy magazynowe, w przypadku dużych sklepów internetowych ma to kluczowe znaczenie. Przyspieszenie i usprawnienie wykonywanej pracy przynosi same korzyści dla całego przedsiębiorstwa. Co ciekawe wdrożony system WMS poradzi sobie z zarządzaniem kilkoma magazynami jednocześnie - zarówno centralnym, jak i regionalnymi oraz detalicznymi. Połączenie tego rozwiązania z innymi działającymi systemami - na przykład w łańcuchu dostaw - jest gwarancją sprawnej wymiany wszystkich danych.

System WMS

Najważniejsze funkcjonalności systemu WMS

System WMS jest skonstruowany tak, aby zapewnić możliwość przyjmowania towaru od producenta, czy dostawcy w prosty sposób. W tym samym momencie dokonuje się kontroli pod względem jakości i ilości - wszystko musi się zgadzać ze złożonym zamówieniem. Ewentualne stwierdzenie niezgodności jest notowane w systemie, dlatego nie powstają późniejsze niezgodności. Po rejestracji danego towaru przychodzi czas na przydzielenie go do konkretnej lokalizacji. System WMS dba również o kontrolę jakości towarów przyjmowanych w ramach zwrotów i reklamacji, jeśli nie nadają się one do dalszej odsprzedaży, trafiają do utylizacji. Spełnienie określonych kryteriów może oczywiście zakwalifikować je do powrotu na stan magazynowy i umieścić na stronie internetowej. System informatyczny tworzy ponadto etykiety, na których znajdują się kody kreskowe, dzięki którym kompletacja zamówień i wydanie produktów z magazynu przebiega o wiele sprawniej. Nowoczesny system WMS zakłada również możliwość jak najlepszego ulokowania przyjętego towaru, bierze się przy tym pod uwagę jego różne parametry. Analizuje się także rotację towaru - te sprzedające się szybciej umieszczane są w miejscach łatwiej dostępnych. Podstawą działania systemu WMS jest kontrola stanów magazynowych, ich aktualizacja w czasie rzeczywistym jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania całego e-sklepu. Jest to również wskazówka dla działu zaopatrzenia, ponieważ przy minimalnym stanie przekazywana jest informacja o konieczności uzupełnienia stanów.

Więcej na temat zalet i funkcjonalności systemu WMS - pod adresem: https://dataconsult.pl/system-wms/.

Komentarze