Transport do Czech

Transport do CzechW ostatnich latach rynek w Czechach znacznie ewoluował, co stwarza szansę dla polskich przedsiębiorców na pozyskanie kolejnego rynku zbytu. Nasi południowi sąsiedzi są ważnym partnerem gospodarczym pod wieloma względami.

Atrakcyjny rynek zbytu dla polskich przedsiębiorców

Import z Czech do Polski obejmuje przede wszystkim branżę maszynową, przemysł wydobywczy oraz produkcję rolniczą. Do Polskich importowane są głównie produkty zbrojeniowe, żywnościowe, motoryzacyjne oraz elektromechaniczne i elektroniczne. Zapotrzebowanie w obu krajach dotyczy zbliżonych grup towarów. Transport Polska-Czechy obejmuje między innymi pojazdy, wyroby rolnicze, wyroby przemysłowe oraz produkty spożywcze. Z uwagi na bliskie położenie Czech względem Polski, najczęściej wykorzystywanym środkiem transportu towarów jest transport drogowy - zarówno całopojazdowy, jak i drobnicowy. Brak wzmożonych kontroli na przejściu granicznym sprawia, że transport przebiega bardzo sprawnie. Na granicy przedmiotem weryfikacji są głównie ważność polisy OC, przegląd techniczny pojazdu oraz posiadane przez kierowcę uprawnienia.

Sprawny transport do Czech

Transport Czechy-Polska oraz w przeciwnym kierunku wymaga posiadania wiedzy na temat obowiązujących przepisów i regulacji w danym kraju. Kluczowa jest również organizacja całego procesu, co wiąże się z dużym nakładem pracy i czasu. Z tego względu przedsiębiorcy najczęściej powierzają przewóz towarów zewnętrznej firmie logistycznej. Operator przejmuje wszystkie zadania związane z logistyką i spedycją ładunków. Wówczas przedsiębiorca nie musi martwić się o dostępność kierowców, flotę, magazynowanie przesyłek ani wymagane dokumenty przewozowe.

Transport Polska-Czechy ze sprawdzonym operatorem

Transport do Czech może być szybki, terminowy i bezproblemowy. Decydując się na współpracę z firmą logistyczną przedsiębiorcy mogą być pewni rzetelnego wykonania zlecenia. Jedną z firm, która specjalizuje się w transporcie ładunków do wszystkich krajów europejskich, w tym Czech, jest Grupa Raben - więcej informacji tutaj. Zróżnicowana flota pozwala na realizację nawet najbardziej wymagających zleceń i transport dowolnych ładunków (również ADR). Do dyspozycji klientów pozostają zarówno pojazdy ciężarowe, dostawcze, jak i specjalistyczne zespoły pojazdowe. Liczne magazyny zlokalizowane na terenie Czech pozwalają na sprawną realizację dostaw i szybki przeładunek na dalszych trasach. Grupa Raben zapewnia stałe, codzienne połączenia z każdego miejsca w Polsce. Ponadto każdy klient ma dostęp do nowoczesnych narzędzi online, takich jak myRaben, który umożliwia śledzenie przesyłek w czasie rzeczywistym czy szybkie składanie zleceń. Podejmując współpracę ze sprawdzonym operatorem przedsiębiorcy mogą być pewni niezawodnej realizacji zlecenia.