TOP 3 Laptopów do 4000 zł

Laptop do 4000 złKomputery przenośne, czyli osławione na całym świecie laptopy, towarzyszą nam codziennie podczas pracy w biurze, odpoczynku w domu bądź na wyjazdach z rodziną. Coraz częściej zwykłe stacjonarne komputery zastępowane są na rzecz laptopów. Jak jednak kupić dobrego laptopa oraz na co zwrócić szczególną uwagę, aby nasz przyszły sprzęt dobrze spełniał swoją funkcję? Oto lista TOP 3 laptopów, które można kupić do 4000 zł.

Dobierz sprzęt pod swoje potrzeby

Dobry laptop to termin, który wbrew pozorom nie jest jednoznaczny, a każdy z nas postrzega go inaczej. Inne oczekiwania bowiem będziemy mieć, szukając sprzętu do pracy biurowej, a inne, jeśli chcemy zaopatrzyć się w laptopa gamingowego. Spersonalizowany pod nasze potrzeby laptop to gwarancja zadowolenia oraz przyjemności z użytkowania sprzętu. Co jednak, jeśli nie mamy określonych oczekiwań, a potrzebujemy kupić nowy komputer? Posiadając ograniczony budżet, również jesteśmy w stanie tego dokonać. Oto 3 najlepsze laptopy, jakie możemy kupić, mając w kieszeni 4000 zł.

1. Laptop HP Pavilion 15-eq1103nw 15.6"

Pierwszym sprzętem z listy jest Laptop sprawdzonej firmy HP Pavilion 15.6". Sprzęt kierowany jest bardziej dla osób pracujących zdalnie niż poświęcających czas na gry komputerowe. Wyposażony został w pojemny dysk SSD (512GB) cechujący się zdecydowaną szybkością. Nowoczesne dyski SSD bowiem są nawet kilkakrotnie bardziej wydajne oraz co ważniejsze mniej awaryjne od przestarzałych modeli HDD. HP Pavilion 15-eq1103nw to laptop, napędzany systemem operacyjnym Windows 11 Home. Jednostka taktowana jest procesorem Intel Core i5-115G7 oraz posiada 8 GB wbudowanej pamięci RAM. Dzięki odpowiednio dużemu ekranowi (15.6") oraz rozdzielczości FullHD jesteśmy w stanie dojrzeć choćby najdrobniejsze szczegóły. Korzystając z promocyjnych cen na tegorocznym Black Friday (https://www.mediaexpert.pl/lp,black-friday), jesteśmy w stanie kupić powyższy sprzęt już za niecałe 3000zł.

2. ACER Swift 3 SF314-511-50N 14"

Acer Swift 3 również uchodzi za sprzęt przeznaczony bardziej dla użytku biurowego, co nie oznacza, że nie jesteśmy w stanie odpalić na nim poszczególnych gier. Dzięki wbudowanej pamięci 8GB RAM - sprzęt poradzi sobie z niejedną produkcją. Jednak z najnowszymi grami może mieć problem ze względu na zintegrowaną kartę graficzną spod znaku Intel Iris Xe Graphics. Dzięki kompaktowym rozmiarom oraz ekranowi 14" o rozdzielczości FullHD jesteśmy w stanie bez problemu oglądać na laptopie najnowsze produkcje kinowe, a sam sprzęt ze względu na rozmiary zabierzemy ze sobą w każdą podróż.

3. ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN359W

Ostatnim laptopem z listy jest gamingowy ASUS F15. Jest to sprzęt, na którym bez problemu zagramy w nawet najbardziej wymagające produkcje bądź obsłużymy profesjonalne programy graficzne. Dzięki wbudowanej pamięci RAM 16GB oraz karcie graficznej NVIDIA Geforce GTX 1650 żaden tytuł oraz program nie będzie nam straszny, a płynność pracy będzie na zdecydowanie wysokim poziomie. Jeśli posiadamy w naszej kieszeni 4000 zł, powinniśmy zainteresować się tym laptopem, ze względu na jego wszechstronną funkcjonalność. Całość napędzana jest wydajnym procesorem i5-10300H, a duży ekran 15.6" posiada rozdzielczość FullHD.

Laptopów na rynku jest naprawdę sporo, a wybór odpowiedniego z nich czasem bywa nie lada wyzwaniem. W końcu jest to sprzęt, którego nie wymienia się co roku, a producenci laptopów się nie zatrzymują, wprowadzając coraz to nowsze funkcje oraz udogodnienia. Jeśli jednak jesteśmy w trakcie podejmowania decyzji o zakupu nowego laptopa - lepiej poczekać na nadchodzący Black Friday, dzięki czemu będziemy w stanie zakupić naprawdę dobry sprzęt za relatywnie niewielkie pieniądze. A im więcej pieniędzy zostanie w naszej kieszeni, tym lepiej dla nas i naszego budżetu.