Szafa chłodnicza - jak wybrać rozwiązania dla swojej firmy?

Szafa chłodniczaSzafa chłodnicza to sprzęt, który daje sporo możliwości i przy jego odpowiednim wykorzystaniu można sobie ułatwić pracę w gastronomi czy prowadzenie lokalu serwującego świeże dania, desery. Decydując się na wybór takiego sprzętu warto zapoznać się z tym jakie urządzenia są dostępne, by wśród nich wybrać właściwy dla siebie sprzęt.

W poniższym artykule znajdziecie informacje, które mogą ułatwić wybór szafy chłodniczej. Zachęcamy do zapoznania się z tym wpisem, dzięki któremu możliwe, że wybór atrakcyjnego sprzętu stanie się łatwiejszy.

Co będzie przechowywane w szafie chłodniczej?

Podstawowa kwestia, na którą można zwrócić uwagę to informacja o tym do jakich celów będzie wykorzystywana szafa chłodnicza. Możliwości wykorzystywania takiego sprzętu są różne, a profesjonalne szafy chłodnicze są zróżnicowane, dlatego zacząć należy od tego co będzie się tam przechowywać. Jeśli będzie to sprzęt przeznaczony do magazynowania to najważniejsza będzie funkcjonalność i pojemność takiej szafy. W ten sposób będzie można zapewnić sobie komfort pracy. Jednocześnie jeśli będzie się korzystało z takiego sprzętu pod kątem przechowywania trzeba mieć na uwadze to jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o wymiary, mając na uwadze np. wymiary blach, które stosuje się w cukiernictwie czy piekarnictwie.

Jeśli szafa będzie przeznaczona do cukierni, sklepu czy baru to w takiej sytuacji istotne znaczenie ma wygląd i stosuje się szafy przeszklone, w których widać co się znajduje. Dzięki temu można eksponować oferowane produkty spożywcze i klienci mogą wybierać bez otwierania szafy chłodniczej. Jednocześnie tutaj już pojemność nie ma tak istotnego znaczenia, natomiast właśnie estetyka będzie istotna i pod tym kątem szafa chłodnicza powinna być wybierana.

Szafa chłodnicza

Ilość potrzebnego miejsca w szafie chłodniczej

Kolejna cecha, którą powinno się mieć na uwadze to wielkość szafy chłodniczej i pojemność jaką będzie zapewniać. Trzeba mieć na uwadze potrzeby jeśli chodzi o ilość miejsca, które będzie potrzebne czy wielkość pomieszczenia, w którym szafa chłodnicza będzie się znajdować. Istotne kwestie, które trzeba uwzględnić to między innymi wymiary zewnętrzne szafy, wymiary wewnętrzne. Wśród dostępnych propozycji znajduje się wymienić można taki sprzęt jak szafa chłodnicza Liebherr, gdzie wymiary zewnętrzne pokażą ile miejsca szafa zajmie w lokalu, natomiast wymiar wewnętrzny poinformuje jaka jest jej pojemność. Mówić o miejscu w szafie chłodniczej można także brać pod uwagę pojemność brutto komory, a więc określenie w literach ile komora chłodnicza ma miejsca oraz pojemność netto, która określa ilość litrów w szafie chłodniczej po odjęciu powierzchni półek i innych wewnętrznych komponentów. Dostępne na rynku chłodziarki Liebherr występują w różnych wersjach, dlatego można je dopasować do własnych potrzeb.

Szafa chłodnicza

Jaką efektywność energetyczną ma szafa chłodnicza?

Przy wyborze sprzętu trzeba mieć na uwadze to jak dużą ilość energii elektrycznej zużywać będzie szafa chłodnicza. Efektywność energetyczna pozwoli określić koszty jakie należy ponieść przy użytkowaniu sprzętu w ciągu roku. Lepsza efektywność podnosi cenę urządzenia, ale to inwestycja, która zwróci się w trakcie użytkowania szafy chłodniczej.

Wykorzystywane metody chłodzenia

Lodówka Liebherr dostępna jest w różnych wariantach jeśli chodzi o kwestię wykonania i zastosowanych rozwiązań technicznych. Poszczególne urządzenia mogą mieć różną grubość izolacji, co wpływać będzie na efektywność jeśli chodzi o utrzymywanie temperatury wewnątrz. Im grubsza izolacja tym sprzęt będzie lepiej pracował. Wśród dostępnych propozycji znajduje się szafa chłodnicza z chłodzeniem powietrzem obiegowym, która wykazuje wysoką skuteczność jeśli chodzi o utrzymanie temperatury w środku. Inne modele to te pracujące a chłodzeniu statycznym albo z wentylatorem u góry, ale wtedy na dolnych półkach temperatura będzie wyższa. Dlatego optymalne jest równomierne rozprowadzanie zimnego powietrza w całym urządzeniu.

Szafa chłodnicza

Gwarancja na urządzenie i ewentualny serwis

Podejmując decyzję o wyborze sprzętu trzeba mieć na uwadze między innymi jego wieloletnie użytkowanie, dlatego warto decydować się na sprzęt od renomowanych producentów. W ten sposób będzie można zagwarantować sobie gwarancje na urządzenie i profesjonalny serwis. Firma Liebherr to marka stojąca na najwyższym poziomie, która dba także o interesy posprzedażowe klientów, dlatego można bez obaw przez wiele lat korzystać z szaf chłodniczych przygotowywanych przez tego producenta.

Szafa chłodnicza

Przemyślany zakup szafy chłodniczej w sklepie lodo.pl.

Powyższe wskazówki powinny ułatwić wybór odpowiedniej szafy chłodniczej. Zachęcamy więc do tego, by skorzystać z tych wskazówek, zapoznać się z dostępnymi urządzeniami, by wiedzieć jaki ze sprzętów wybrać. Zamawiając sprzęt, który będzie przemyślany, odpowiednio dobrany będzie sobie można zapewnić warunki, w których korzystanie ze sprzętu będzie komfortowe i będzie on spełniał swoje zadania ułatwiając prowadzenie działalności, która ma charakter gastronomiczny i wymaga wydajnego chłodzenia.