Staff Augmentation - poznaj strategię outsourcingową

Staff AugmentationNieustannie działająca konkurencja sprawia, że na rynku pojawia się wiele nowych rozwiązań i innowacji. Tym samym konkretne oczekiwania oraz wymagania wobec specjalistów stale wzrastają. Jeśli Twoja działalność posiada luki w umiejętnościach zespołu i widzisz, że zawodowcy nie radzą sobie z pewnymi zadaniami, to pomocny jest Staff Augmentation. Jak zwiększyć kompetencje własnych pracowników? Jakie są dodatkowe zalety Staff Augmentation? Czytaj dalej!

Zadbaj o umiejętności zespołu!

O co dokładnie chodzi? Z "pewnymi zadaniami" mogą poradzić sobie pracownicy zewnętrznej firmy, więc powszechnie zatrudnia się ich na krótki czas. Wiadomo, że szybka pomoc i konsultacja jest bardziej opłacalna, niż poszukiwanie i zatrudnienie nowego pracownika, dlatego wiele firm z branży IT decyduje się na taki krok.

Z reguły jest to jedna osoba, która ma ekspercką wiedzę w konkretnej dziedzinie - dzięki temu Twój zespół nauczy się pracować w danej tematyce. Martwisz się o terminy? Bez obaw! Wynajmowane w ten sposób osoby mogą dołączyć do Twojego teamu na każdym etapie projektowym. O dodatkowe informacje odnośnie Staff Augmentation postanowiliśmy zapytać eksperta z firmy Infolet.

Metody programowania, tworzenia środowiska graficznego, a nawet sposoby "poruszania się" po aplikacji stale się zmieniają. Aby usprawnić niezbędne procesy, a tym samym zwiększyć efektywność, Staff Augmentation to doskonała strategia outsourcingowa. Przypuśćmy, że projekt stoi w miejscu. Co wtedy robimy? Szukamy kogoś na szybko, często bez sprawdzenia kwalifikacji. Jest to poważny błąd. W usłudze Staff Augmentation płaci się po prostu za to, czego oczekujemy. Zyskują na tym obie strony, ponieważ "wynajmujący" polepsza kompetencje swoich pracowników. To naprawdę proste.

Zalety Staff Augmentation

Podsumowując, Staff Augmentation to doskonała odpowiedź na problemy wynikające z zatrudnienia osób z niekompletnymi umiejętnościami. Jest to kolejna część usług outsourcingowych oferowanych przez firmy, która rozwiązuje konkretne przeszkody.

Zbierając wszystko do kupy, można powiedzieć, że:

  • dzięki Staff Augmentation zredukujesz koszty - oczywiście pod warunkiem, że nie jest to projekt długookresowy, ponieważ sprowadzeni z zewnątrz specjaliści potrafią być godzinowo drożsi, niż Twoi pracownicy. Aby nie zrujnować sobie budżetu, wybierz odpowiedni okres realizacji zadania,
  • współpraca - Twoi podopieczni nauczą się współpracować z przedstawicielem zewnętrznej firmy, więc tym samym poznają niezbędny fach i wiedzę podczas wspólnej pracy,
  • scalability - ludzie z odpowiednimi kompetencjami pomogą Ci domknąć projekt, a Ty nie będziesz musiał martwić się dodatkowymi wydatkami i utratą równie cennego czasu. Po prostu kontynuujesz projekt, nie martwiąc się o efekt!

Bez dwóch zdań, warto przyjrzeć się Staff Augmentation nieco uważniej, bo może to właśnie Twoja firma ma konkretne potrzeby? Przeanalizuj napotkane wcześniej trudności i zdecyduj sam!