Rodzaje podsłuchów - wybierz swój typ

PodsłuchZdobycie trudno dostępnych informacji w dzisiejszych czasach nie stanowi już tak dużej przeszkody. Umożliwiają nam to nowe technologie - dostępne dla każdego na wyciągnięcie ręki. W przypadku podsłuchów dobór sprzętu będzie uzależniony od okoliczności. Jakie rodzaje oferują nam producenci?

Jak dobrać podsłuch?

Wybierając podsłuch, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, które z rozwiązań najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji. Z wyborem sprzętu nie ma dziś problemu. Producenci oferują całą gamę rozmaitych urządzeń, dzięki którym będziemy w stanie przysłuchać się interesującej nas rozmowie. Współczesne podsłuchy cechuje wysoka jakość wykonania, dyskrecja oraz skuteczność. Ważne jest jednak, by wykorzystać je zgodnie z ich przeznaczeniem. Dopiero wtedy uzyskamy najbardziej zadowalające efekty. Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie https://spy-center.pl/podsluchy-c-1.html.

Podsłuch przez ścianę

Przykładanie szklanki do ściany - metoda dobrze wszystkim znana, choć trudno jednoznacznie stwierdzić, czy można ją uznać za efektywną. Być może kiedyś to wystarczyło, by zorientować się co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Dziś możemy skorzystać z lepszych i bardziej sprawdzonych metod. Jednym z takich rozwiązań jest podsłuch sejsmiczny, którzy umożliwia przeprowadzanie nasłuchu przez ściany o grubości nawet do 60 cm. Jak funkcjonuje? W jego wnętrzu znajduje się układ wzmacniający dźwięk do 35 000 razy. To świetne rozwiązanie, jeśli przysłuchujemy się rozmowie np. z zewnątrz budynku. Urządzenie jest dyskretne i nie wymaga skomplikowanego montażu. W dodatku jest poręczne - jeśli zajdzie taka potrzeba możemy szybko zakończyć podsłuch.

Podsłuch radiowy na żywo

Nie zawsze mamy możliwość, by przeprowadzić podsłuch osobiście. Nie musi być to jednak przeszkodą nie do przebycia. Nasłuchy można wykonywać również na odległość przy pomocy miniaturowych nadajników kwarcowych. Niewielkie urządzenie wystarczy zamontować w dyskretnym miejscu, możliwie jak najbliżej podsłuchiwanych osób. Urządzenie nadaje sygnał radiowy, który można odsłuchiwać na bieżąco przy pomocy dedykowanego odbiornika. Mikrofon można również zamaskować - w sieci znajdziemy m.in. podsłuch w formie książki, paczki papierosów oraz kalkulatora.

Podsłuch nagrywający

Podsłuchiwane osoby możemy również nagrać. W końcu nigdy nie możemy być pewni, kiedy rozpocznie się interesująca nas rozmowa. Zakup szpiegowskiego dyktafonu jest odpowiedzią na tę potrzebę. Urządzenia wyposażone są w system detekcji głosu - rozpoczną nagrywanie w momencie, gdy wychwycą dźwięk. Przez resztę czasu pozostaną w trybie czuwania. To nie tylko wydłuży czas ich pracy, ale także oszczędzi nam przesłuchiwania kilku godzin nagrań w poszukiwaniu kilkuminutowej rozmowy.