Prowadzisz sklep internetowy? To trzeba wiedzieć

Prowadzenie sklepu internetowegoProwadząc sklep internetowy, musisz pamiętać o wielu rzeczach. Dbać o dostępność asortymentu, pamiętać o inwentaryzacji, prawidłowo wystawiać faktury i paragony, na bieżąco księgować dokumenty firmowe. Jednak gdy jesteś klientem sklepu internetowego, myślisz jedynie o tym, aby sprzedawca jak najszybciej przygotował towar do wysyłki. Coraz częściej podczas internetowych zakupów decydujące o wyborze sklepu staje się możliwość jak najszybszego dotarcia zakupów do odbiorcy. Na pracę firmy kurierskiej nie masz bezpośredniego wpływu, ale na swoją pracę owszem. Warto zatem zaopatrzyć się w urządzenia usprawniające pracę sklepu.

Sprawna sprzedaż i magazyn może być Twoim atutem

Do szybkiego i sprawnego przeprowadzenia procesu zakupowego niezbędne są dobrej jakości urządzenia. Właściwie działający komputer to jednak nie wszystko. Profesjonalna działalność handlowa to dzisiaj zestaw określonych sprzętów oraz dobrze zaprojektowane oprogramowanie.

Nieocenione w prowadzeniu sprzedaży są czytniki kodów kreskowych. Na rynku występują czytniki ręczne, bezprzewodowe i stacjonarne oraz różne dedykowane do nich akcesoria (podstawki, uchwyty, baterie, ładowarki). Zwróć uwagę na jakość skanera. Powinien umożliwiać odczytywanie kodu na odległość, a także, gdy kod jest uszkodzony.

Niezwykle praktyczne w handlu są terminale mobilne. Są szczególnie przydatne w przypadku firm, w których występuje szeroki asortyment i konieczność komplementacji zamówienia. Jeśli lubisz nowoczesne rozwiązania, to sprawdź również funkcjonalność monitorów POS. Monitory POS umożliwiają dotykowe sterowanie komputerem, do którego są podłączone.

Dużą samodzielność zapewnią Ci stacjonarne lub mobilne drukarki etykiet i kart. Drukarki pozwalają na oznaczenie towarów odpowiednim kodem kreskowym, dzięki czemu umożliwiają identyfikację asortymentu. Poza tym mogą mieć także inne zastosowanie. Można ich używać w drukowaniu paragonów, opasek, ulotek, kuponów, kart lojalnościowych.

Nie można zapomnieć również o wyborze odpowiedniego oprogramowania. W polskich firmach zajmujących się sprzedażą dominuje oprogramowanie firmy Insert. Dla handlu dedykowany jest program Subiekt. Ten kompleksowy system sprzedaży jest bardzo intuicyjny w obsłudze, a jednocześnie kompatybilny z wieloma innymi programami i aplikacjami. Wśród ciekawych aplikacji zintegrowanych z Subiektem są aplikacje 4SALES i 4MAG, opracowane przez firmę COM4IT. Aplikacja 4SALES służy do mobilnej sprzedaży, natomiast aplikacja 4MAG została opracowana do mobilnej obsługi magazynu.

Usługi serwisowo-wdrożeniowe

Wybierając firmę oferującą sprzęt i oprogramowanie dla handlu, warto zwrócić uwagę czy w jej ofercie znajdują się również usługi serwisowo-wdrożeniowe. Na pewno już wiesz, jak przydatna bywa pomoc w instalacji i obsłudze programów. Ponadto dobrze, gdy firma oferuje też naprawy pogwarancyjne i przeglądy techniczne. Kompleksową obsługę małych i średnich przedsiębiorców działających w handlu w zakresie sprzętu i oprogramowania oferuje 4labels.pl.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze