Pompy Schmalenberger - wszystko, co warto o nich wiedzieć!

Pompy SchmalenbergerSchmalenberger jest cenionym i uznanym na świecie producentem szerokiej gamy pomp - zwłaszcza elektropomp odśrodkowych, które znajdują niezwykle zróżnicowane zastosowanie, zarówno w użytku przemysłowym, jak i prywatnym. Firma znana jest również - pod marką fluvo® - z produkcji pomp do basenów, używanych w systemach filtrów w basenach publicznych, prywatnych, spa, aquaparkach, basenach hotelowych, a także w systemach kurtyn wodnych czy dysz masujących.

Pompy Schmalenberger - niemiecka jakość i precyzja

Za sukcesem firmy stoi ponad 65 lat doświadczenia w projektowaniu oraz budowaniu wydajnych, trwałych i elastycznych pod kątem użytkowania, pomp odśrodkowych. Marka Schmalenberger już od 1954 roku rozwija i wykorzystuje swoją zaawansowaną technologię do tworzenia produktów, które mają zastosowanie w standardowych aplikacjach, jak i w systemach pompowych monitorowanych elektronicznie.

To jednak nie wszystko. Stawiając na zrównoważony rozwój, firma produkuje pompy z wykorzystaniem materiałów jak najbardziej odpornych na zużycie, co zapewnia im trwałość i niezawodność. Przy czym na uwagę zasługuje fakt, że sama konstrukcja urządzeń jest prosta, tak aby ich konserwacja czy naprawa były szybkie i łatwe. Co ważne, poszczególne podzespoły pomp podlegają recyklingowi. Dzięki temu firma wspiera działania prowadzące do ochrony ograniczonych zasobów planety.

Pompy Schmalenberger

Pompy SCHMALENBERGER, źródło: https://gaa.com.pl/pk/producenci/pompy-schmalenberger.

Zastosowanie pomp Schmalenberger

Dzięki swojemu kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu Schmalenberger może zaoferować produkty, które świetnie sprawdzają się w zastosowaniach inżynierii procesowej, środowiskowej oraz mechanicznej. Pompy Schmalenberger często są używane w branży obróbki skrawaniem - do cięcia strumieniowego oraz do utylizacji płynów.

Przy tak ekstremalnych warunkach zastosowanie znajdują solidne i odporne pompy z serii SM i SZ, które świetnie sprawdzają się w obszarze dostaw mediów charakteryzujących się wysokim poziomem wtrąceń powietrza lub zawartości ciał stałych, w systemach cięcia wodą, systemach recyrkulacji czy do transportu emulsji chłodzących, osadów szlifierskich, wiórów stalowych itp.

Pompy Schmalenberger są również szeroko stosowane w basenach prywatnych i komercyjnych, a także przy systemach oczyszczania i odtłuszczania, systemach malarskich, w technologii filtracji oraz pozostałych maszynach i urządzeniach do inżynierii procesowej.

Rodzaje pomp Schmalenberger

Do najpopularniejszych produktów Schmalenberger należą odśrodkowe pompy wirowe. W asortymencie producenta znajdziemy jednak zróżnicowaną ofertę pomp, o szerokim zastosowaniu. Są to m. in. takie serie urządzeń jak:

 • FV - zanurzalne pompy wirowe odśrodkowe pionowe
 • S - pionowe pompy wirowe (inline)
 • SZ - niskociśnieniowe pompy wirowe pionowe do zbiorników
 • ZHS - wysokociśnieniowe pompy wirowe pionowe wielostopniowe
 • ZHT - pionowe pompy wirowe odśrodkowe wielostopniowe
 • ZHB - wysokociśnieniowe pompy wirowe poziome wielostopniowe
 • THK - wielostopniowe pionowe pompy wirowe odśrodkowe
 • SM - samozasysające pompy wirowe poziome
 • FB - wirowe pompy odśrodkowe poziome z otwartym wirnikiem do osadów
 • NBS - niskociśnieniowe blokowe pompy wirowe poziome ze stali kwasoodpornej
 • SMobile - samozasysające odśrodkowe pompy wirowe blokowe o konstrukcji mobilnej (z kółkami i uchwytem)

Co ważne, producent oferuje możliwość personalizacji konkretnych modeli, poprzez na przykład dodatkowe uszczelnienie mechaniczne.

Pełne dostosowanie do potrzeb

Tym, co szczególnie odznacza firmę Schmalenberger, jest świetne wsparcie serwisowe oraz ścisła współpraca marki z partnerami biznesowymi i swoimi klientami. Firma na życzenie klientów jest w stanie dostosować swój produkt do indywidualnych wymagań, poprzez zwiększenie możliwości jego zastosowania. Tworząc unikalne rozwiązania dla swoich klientów, marka skutecznie wspiera ich konkurencyjność na rynku.

Zespół wykwalifikowanych inżynierów oraz centrum badawcza Schmalenberger pozwala firmie wyznaczać nowe trendy, w których główną rolę odgrywa maksymalna wydajność. To również ułatwia marce bycie cennym i przydatnym partnerem biznesowym, który za sprawą swojej wiedzy i nowoczesnej technologii, może zaoferować swoim klientom rozwiązania, które nie tylko poprawią wydajność procesów produkcyjnych, ale wpłyną też na oszczędność energetyczną, obniżając tym samym koszty produkcji.