Pierwsze aplikacje mobilne, które zrewolucjonizowały rynek

Aplikacje mobilneAplikacje mobilne, w specjalistycznym slangu nazywane pieszczotliwie apkami całkowicie zrewolucjonizowały rynek usług elektronicznym, od początku oferując użytkownikom coś, czego do tej pory nie było: możliwość korzystania usług z dowolnego miejsca na świecie, o dowolnej porze dnia, bez konieczności posiadania komputera.

Oprogramowanie tworzone na urządzenia przenośne czasami nawet nie potrzebuje dostępu do Internetu - są to tak zwane samodzielne aplikacje mobilne. Dzięki aplikacjom na telefon można dziś dokonywać przelewów z konta bankowego, kupować ciuchy w ulubionym sklepie internetowym, sprawdzać rozkład jazdy, zgromadzić kolekcję piosenek, aby odsłuchać ją w odpowiednim momencie, a także rozmawiać przez telefon komórkowy w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Największą liczbę ściągnięć notują gry, co nie powinno dziwić: wszak rozrywka jest tym, czego ludzie szukają w sieci i na swoich smartfonach. Zaraz po grach plasują się aplikacje muzyczne, a potem użytkowe, czyli takie które ułatwiają codzienne czynności, w tym kontaktowanie się ze znajomymi.

Aplikacje na telefon a rozrywka

Kulowa i legendarna aplikacja mobilna Angry Birds podbiła serca użytkowników w każdym wieku i pod każdą szerokością geograficzną. Przyczyniła się tym samym do popularyzacji samej idei aplikacji na urządzenia przenośne. Doczekała się także kolejnych edycji. Dziś ludzie nie tylko strzelają wściekłymi ptakami i pokonują wrogów; w aplikacji Angry Birds Go akcja przenosi się na emocjonujące wyścigi samochodzików. Niektóre aplikacje rozrywkowe, takie jak SoundCloud stanowią równocześnie platformę społecznościową, skupiającą muzyków, zespoły muzyczne, producentów i zwykłych słuchaczy. Zainstalowana pomaga wyszukać i posłuchać nowych nagrań, stworzyć własne playlisty, nagrać własne efekty dźwiękowe i podzielić się nimi na portalach społecznościowych.

Aplikacje mobilne a kontakty ze znajomymi

Dzięki aplikacjom na telefon kontakty społeczne zyskały zupełnie wymiar i przebieg. Stały się bardziej dynamiczne, pełne humoru i całkowicie zindywidualizowane. Nawet zwykła rozmowa przez telefon komórkowy może dziś brzmieć zupełnie inaczej. Wystarczy do tego bezpłatna aplikacja mobilna Soundian, arcydzieło prostoty, intuicyjnej obsługi i kreatywności. Dzięki niej użytkownicy telefonów działających w sieci T-Mobile lub Heyah mogą swoje rozmowy ożywić efektami dźwiękowymi z biblioteki liczącej 1000 dźwięków, zaskoczyć przyjaciół zabawnymi odgłosami, piosenką puszczoną w takcie rozmowy lub przekonać ich, że dźwięki dobiegające z tła wskazują, że właśnie znajdują się na Hawajach. Łatwa do ściągnięcia i zainstalowania aplikacja Soundian już dziś rewolucjonizuje rozmowy przez telefon. Tradycjonalistom pozostaje aplikacja Skype na telefon, pozwalająca znaleźć znajomych, prowadzić z nimi rozmowy i wideokonferencje, a także wysyłać wiadomości. Całkowicie za darmo. Aplikacja umożliwia także tanie połączenia z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi.

Aplikacje na telefon a codzienne życie

Przedsiębiorcy będą wdzięczni za appkę Kingsoft Office. Mobilne biuro zawiera narzędzie do pisania tekstów, arkusz kalkulacyjny, menedżera plików i moduł prezentacji. Pozwala zapisać stworzone dokumenty do większości popularnych formatów. Nie trzeba być w swoim biurze, aby pracować. Dużą popularnością cieszy się polska aplikacja mobilna Transportoid. Jest ona poręcznym i zawsze dostępnym pod ręką rozkładem jazdy w 60 polskich miastach. Działa również w trybie offline, ale aktualizacje wymagają połączenia z Internetem. W niektórych miastach za jej pośrednictwem można nawet kupić bilet.

To nie jest ostatnie słowo

Rynek aplikacji mobilnych nieustannie się rozwija. Z pewnością zaskoczy nas jeszcze niejeden raz dostarczając inspiracji, pomysłów i praktycznych udogodnień.