Ogrzewanie piecowe

Piec na paliwo stałeW wielu domach wciąż funkcjonuje ogrzewanie piecowe. Jest ono o tyle korzystne, że dobrze nagrzany piec potrafi trzymać ciepło bardzo długo. Wada jest to, że każdy piec w domu musi mieć oddzielne paleniska, co oznacza, że w każdym pokoju będzie się brudziło przy podpalaniu czy czyszczeniu pieca.

Mimo to, wciąż mają bardzo wielu zwolenników, ponieważ nie ma z nimi większych problemów. Obecnie coraz więcej osób, posiadających domki jednorodzinne, ale stosunkowo małe, wybiera właśnie ogrzewanie piecowe. Można, bowiem w nim wystarczająco dobrze napalić zarówno drewnem, nawet takim z odzysku, jak i pełnowartościowym węglem - kocioł co.

Dla wielu osób jest to szczególnie ważne, gdyż nie każdy może sobie pozwolić na zakup tony całkiem drogiego węgla. Kiedyś ogrzewanie piecowe w domach było jedynym, jakie się wykonywało. Dziś, jeśli ktoś ma takie ogrzewanie a dom nie jest stary, oznacza, że dana osoba wykonała je w pełni świadomie. Po prostu dokonała wyboru właśnie takiego ogrzewania. Warto wiedzieć, że każde ogrzewanie powinno być wykonane z zachowaniem odpowiednich przepisów.

Pompa ciepła - tańsze ogrzewanie domu

Tańsze ogrzewanie domu? To możliwe. Sposobem, aby rachunki za ogrzewanie w okresie jesienno - zimowym były niższe jest instalacja ekologicznej i ekonomicznej pompy ciepła, która do efektywnej pracy potrzebuje zaledwie ok. 25 % energii elektrycznej, a resztę pobiera z odnawialnych źródeł energii (wód gruntowych, promieni słonecznych, gruntu i powietrza), dostępnych na działce, na której znajduje się dom. Istotne i warte podkreślenia jest fakt, że pompa ciepła pozwala również na uniezależnienie się od coraz droższych paliw kopalnych i ograniczonych źródeł energii co niewątpliwie korzystne jest nie tylko dla naszego portfela, ale również dla środowiska, w którym żyjemy. Kolejnym powodem, dla którego warto zainwestować w pompę ciepła jest to, że jest to też urządzenie o szerokim spektrum działania: w zimie ogrzewa, w lecie chłodzi, a dodatkowo zaopatruje dom w ciepłą wodę użytkową i wentyluje powietrze wewnątrz domu. Pompa ciepła zapewnia optymalną temperaturę w środku domu przez cały rok.

Komentarze