Nowoczesny sposób na wynajmowanie aut - car sharing

Car sharingWynajem samochodu to sposób na komfortowy transport w obcym mieście, na wakacjach czy podczas wizyty biznesowej. Nie trzeba jednak wynajmować samochodu od razu na dłuższy czas, na przykład na tydzień czy miesiąc. Obecnie można skorzystać z innowacyjnej usługi wynajmu samochodu na minuty. Na czym to polega?

Usługa

Nowym sposobem w Polsce na wynajmowanie auta jest car sharing. Oznacza to dosłownie dzielenie samochodu, a w praktyce polega na wynajmie auta na minuty. To idealny wybór dla wszystkich kierowców, którzy nie mają własnego samochodu, ponieważ chcą uniknąć wysokich kosztów utrzymania pojazdu, i nie myślą o jego zakupie.

Jak skorzystać z car sharingu?

W wielu miastach w Polsce można już wynajmować samochody na minuty. Lublin jest jednym z nich. Działa tam PANEK CarSharing (https://panekcs.pl/). To system opierający się na krótkoterminowym wynajmie samochodów - na minuty i na kilometry. Osoby niezmotoryzowane, ale posiadające prawo jazdy, mogą z niego jak najbardziej skorzystać i mieć komfort podróżowania po mieście wygodnie, samochodem, bez konieczności opłacania ubezpieczenia czy dokonywania okresowych przeglądów pojazdu.

Aplikacja w telefonie dla car sharingu

W praktyce skorzystanie w jednym z miast w Polsce z usługi car sharingu może wymagać zainstalowania na telefonie prostej aplikacji. Wybiera się w niej samochód i rezerwuje go, a następnie opłaca. Opłaty pobierane są za realny czas wykorzystania auta. Klient nie ponosi żadnych kosztów dodatkowych związanych z eksploatacją, tankowaniem czy parkowaniem w płatnej strefie w miastach.

Wybrane i zarezerwowane w aplikacji na telefonie auto jest otwierane za pomocą smartfona. To wygodne dla każdego użytkownika. Opłaty pobierane mogą być w car sharingu nie tylko za czas wynajęcia auta, czyli za minuty, ale również może być stosowany inny model rozliczenia. Polega on na płatności za każdy przejechany kilometr wynajmowanym pojazdem. Stawki wynajmu mogą być różne, ale zwykle jest to około 0,50 zł za minutę lub za 1 przejechany kilometr.