Nowoczesne maszyny pralnicze do pralni przemysłowych

Nowoczesne maszyny pralniczeNowoczesne maszyny pralnicze do pralni przemysłowych. Pranie naszym prababciom kojarzyło się ze żmudnym, ręcznym czyszczeniem ubrań, nasze mamy i babcie korzystały już z pralek, a obecnie mamy do dyspozycji tak nowoczesne urządzenia, że odzież i bielizna praktycznie pierze się sama.

Jak wygląda to w praktyce? Wkładamy do pralki brudną odzież, dobieramy odpowiedni rodzaj i ilość środka piorącego, w tym proszku, płynu czy kapsułek, dobieramy program, włączamy urządzenie i… w tym miejscu nasza rola praktycznie się kończy.

Gdy minie czas prania, wyjmujemy z bębna czyste i praktycznie suche ubrania, ponieważ najczęściej korzystamy z opcji z wirowaniem. Wiele osób idzie jeszcze o krok dalej i rezygnuje z prania w domu na rzecz nowoczesnych i wygodnych pralni usługowych. Można tam oddać do czyszczenia praktycznie wszystko. Nasze ubrania i dodatki zostaną odświeżone szybko, sprawnie i w atrakcyjnej cenie. Najczęściej jednak decydujemy się na pranie rzezy osobistych w domu, a oddawanie do pralni na przykład sukni wieczorowych, garniturów czy płaszczy i innych okryć.

Pralnie przemysłowe

Pozostają jeszcze pralnie przemysłowe, zajmujące się czyszczeniem wszelkiego typu odzieży czy bielizny hotelowej na rzecz szeroko pojętej gospodarki, w tym hoteli, jednostek służby zdrowia czy restauracji. Przemysłowe pralnie wyposażone są w specjalistyczne maszyny i sprzęt, pozwalające na pranie na skalę przemysłową. Znajdują się tam między innymi profesjonalne pralnice, nowoczesne pralnicowirówki, magle i suszarki przemysłowe. Pralnie przemysłowe mogą obsługiwać więc naraz wiele hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, sanatoriów, firm produkcyjnych, szpitali, klinik czy restauracji i barów. Hotele i inne obiekty noclegowe zlecają pralniom czyszczenie przede wszystkim bielizny hotelowej, w tym pościeli i ręczników.

Prana jest również odzież pracowników, między innymi recepcjonistów. Obiekty gastronomiczne korzystają z możliwości prania obrusów, ścierek i innych materiałów, używanych w kuchni czy na sali. W tym wypadku również zlecić można wyczyszczenie odzieży pracowników, począwszy od kucharzy i pomocy kuchennych, przez szefów kuchni aż na kelnerach skończywszy. Kolejnym, ważnym klientem pralnie są jednostki służby zdrowia. Tutaj także bardzo istotne jest, aby odzież lekarską, pościel oraz wiele innych elementów utrzymać w nieskazitelnej czystości.

Szpitale, kliniki i gabinety lekarskie oddają do pralni zabrudzoną odzież medyczną, jak również wszelkiego typu bieliznę pościelową. Ręczniki, obrusy. Pralnie często działają również na rzecz firm produkcyjnych, które podsyłają do czyszczenia odzież roboczą. W wielu przypadkach jest ona dość poważnie zabrudzona i doczyszczenie jej w warunkach domowych nie byłoby możliwe. Decydując się na skorzystanie z oferty profesjonalnych pralni przemysłowych mamy pewność, że wszystko zostanie wyczyszczone szybko, sprawnie i dokładnie. Zastosowanie profesjonalnych pralnic, magli i suszarek sprawi, że pranie ręcznika hotelowego, obrusa z baru, zabrudzonego kombinezonu spawacza czy fartucha lekarskiego będzie wykonane tak samo dobrze.

Komentarze