Najtańszy vs Najdroższy - porównujemy młynki do kawy

Młynek do kawyMłynek do kawy to małe urządzenie, którego zadanie jest proste: ma zmielić ziarna kawy. Czy jest zatem sens wydawania sporych pieniędzy na ten gadżet? Przedstawimy dwa produkty z zupełnie skrajnych końców przedziału cenowego: najtańszy i najdroższy. Zobaczymy czy rzeczywiście cena idzie w parze z jakością? A może nie warto przepłacać?

Prawie 900 zł - tyle kosztuje nowoczesny młynek Sage, model BCG600, The Dose Control Tm Pro. W tej cenie można już kupić całkiem przyzwoity ekspres. Czy dodatkowe funkcje i jakość wykonania mogą zrównoważyć wysoką kwotę? Czy posiada on coś, czego nie ma jego przeciwnik, Metrox Me-1498, kosztujący zaledwie 48,99zł? Przyjrzyjmy się obu modelom i ich specyfikacji technicznej.

Wersja niskobudżetowa - młynek dla początkujących

Tani młynek może się pochwalić mocą mielenia 140 W i pojemnością 40 g. To wystarczy, aby przygotować porcję kawy dla dwóch - trzech osób na raz. Ziarna są mielone przy pomocy nożyka ze stali nierdzewnej, co gwarantuje wytrzymałość i odporność na wilgoć - podobnie jak wykonany ze stali szlachetnej pojemnik do mielenia. Dodatkowe funkcjonalności to: wyłącznik bezpieczeństwa i zabezpieczenie, które uniemożliwi uruchomienie urządzenia bez pokrywy.

Dodatkowych opcji Metrox Me-1489 nie posiada, ale też nie wydają się one być potrzebne w tym modelu. Za niewygórowaną cenę, klient otrzymuje dobrej jakości, solidny młynek do kawy, który na pewno nie jeden raz wykorzysta do przyrządzania pysznej i aromatycznej kawy dla siebie i domowników. Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z przygotowywaniem kawy ziarnistej - to świetna opcja na start. Możesz sprawdzić czy w ogóle podoba Ci się taki sposób przygotowywania kawy, a potem - jeżeli zechcesz - możesz przejść do eksperymentów z bardziej zaawansowanymi modelami.

Młynek luksusowy - dla zaawansowanych i zafascynowanych

Model Sage BCG600 The Dose Control Tm Pro ma trochę mniej mocy niż opcja niskobudżetowa: tylko 130 W. Jednak jest to rekompensowane przez mnogość różnych opcji. W tym urządzeniu nie tylko ustawisz czas mielenia - możesz regulować również grubość otrzymanego proszku. Co więcej, dzięki specjalnej przejściówce podłączysz go bezpośrednio do swojego ekspresu ciśnieniowego. Hermetycznie zamykany pojemnik, pomieści w sobie aż 340 g ziaren - jest to zdecydowanie produkt dla osób które lubią pić dużo kawy.

Noże użyte do produkcji wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej - tak jak i cała obudowa. Inwestycja w to urządzenie z pewnością się opłaci, gdyż dzięki dobrej jakości materiałom i systemowi zabezpieczeń przed przegrzaniem - ma szansę posłużyć wiele lat.

Droższy czy tańszy - który lepszy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego ile kawy pijemy i jak bardzo traktujemy proces zaparzania jej jako hobby. Osoby, które przede wszystkim cenią praktyczność i użyteczność, a rytuał picia kawy jest dla nich tylko sposobem na poranne rozbudzenie się - z pewnością docenią funkcjonalne młynki z niższej półki cenowej.

Jeżeli kawa jest Twoją pasją i lubisz sprowadzać różnego rodzaju ziarna z zakątków świata - na pewno docenisz możliwości jakie może zaoferować profesjonalny młynek do kawy. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i upodobań. Na szczęście w sklepie Redcoon.pl znajdziesz bogatą ofertę produktów, z których każdy wybierze coś dla siebie.