Na co warto zwrócić uwagę, kupując poleasingowe laptopy?

Poleasingowy laptopKażdy, kto ma zamiar kupić sobie laptopa, zwraca uwagę przede wszystkim na dwie rzeczy - cenę i parametry jego podzespołów. Jako kompromis między nimi, często wybierane są poleasingowe laptopy. Czemu jeszcze należy się przyjrzeć, wybierając jeden z nich?

Klucz do mobilności - wytrzymała bateria

Przede wszystkim jest to bateria. Laptopy, które były intensywnie używane przez dwa albo trzy lata, mają tendencję do krótszej pracy bez podłączonego zasilacza. Jeżeli laptopa użytkujemy zwykle w domu lub w miejscu z dostępem do prądu, nie będzie to dla nas stanowić większego problemu. Jeśli jednak pracujemy w ruchu i w miejscach, gdzie użycie zasilacza jest niemożliwe, warto wcześniej upewnić się co do czasu pracy baterii. Można skontaktować się ze sprzedawcą i dopytać o wytrzymałość tego konkretnego egzemplarza lub zawczasu zorientować się w dostępności i cenach nowych baterii do danego modelu.

Dużo piszesz? Zwróć uwagę na klawiaturę

Kolejna rzecz, co do której warto upewnić się przed zakupem, to układ klawiatury. Często zdarza się, że poleasingowe laptopy służyły wcześniej użytkownikom innych języków niż polski, a ich układ klawiszy może odbiegać od standardowego w naszym kraju QWERTY. I znów - jeżeli pracujemy zawsze na swojej własnej klawiaturze dołączanej do komputera, nie będzie to stanowiło najmniejszego problemu. Jeżeli natomiast korzystamy często z wbudowanej klawiatury, warto, by była ona wygodna. Problem złego układu klawiszy rozwiązuje się naklejkami z odpowiednimi znakami, ale jeżeli piszemy naprawdę dużo, dobrze jest sprawdzić, czy komputer ma oryginalnie klawiaturę zgodną z tymi używanymi w Polsce.

Tanie może być i ładne, i wygodne

I trzeci czynnik, który umyka nam w poszukiwaniu najlepszej ceny i podzespołów, czyli wygląd i stan zewnętrzny. Komputery, które były leasingowane, zwykle są w dość dobrym stanie zewnętrznym, bo z nie swoim sprzętem pracownik obchodził się ostrożniej. Warto natomiast upewnić się, że laptop nie ma niewidocznych na zdjęciach wad w rodzaju martwych pikseli, śladów na matrycy czy zarysowań. Dobrze jest ogólnie przyjrzeć się obudowie, jej kształtowi i wykonaniu. Ważne, by była wytrzymała, ergonomiczna i odpowiadała naszym potrzebom.

Poleasingowe laptopy mają bardzo wiele do zaoferowania, a zwracając uwagę na wspomniane wyżej rzeczy, będziemy mieć gwarancję dobrego zakupu i tego, że sprzęt faktycznie posłuży nam lata. Z jednej strony pośpiech jest złym doradcą, a z drugiej często w sklepach z poleasingowym sprzętem trafiają się prawdziwe okazje w pojedynczych sztukach. Dlatego nie wahajmy się kontaktować ze sprzedawcami i dopytywać o nurtujące nas kwestie przed zakupem. Oszczędzimy w ten sposób sobie i im kłopotu z ewentualnym odsyłaniem kupionego sprzętu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą latpopów poleasingowych na Laurem.pl.

Komentarze