Monitoring GPS pojazdów - które urządzenia są najczęściej polecane przez użytkowników?

Monitoring GPS pojazdówMonitoring GPS zmienił sposób funkcjonowania przedsiębiorstw transportowych na całym świecie. Firmy, które go wdrożyły, w przeciągu kilku miesięcy zaobserwowały znaczące zwiększenie obrotów i wzrost renomy marki pośród zleceniodawców. W obecnej chwili trudno o konkurencyjność bez inwestowania w nowoczesne technologie. Aby taki wydatek się opłacił, trzeba jednak wiedzieć, jak wykorzystać monitoring pojazdów i wybrać ofertę, która spełni wymagania firmy w najdrobniejszych szczegółach.

Jakie są zalety wprowadzenia monitoringu pojazdów w firmie transportowej?

System do monitoringu GPS może dostarczyć ważnych danych na temat pracy pojazdu. Kontrolując obroty silnika, temperaturę poszczególnych układów, aktualną prędkość, czy poziom paliwa w zbiorniku, możesz zyskać głęboki wgląd w sposób użytkowania floty przez Twoich kierowców. Analizując, jakie zachowania towarzyszą nadmiernym ubytkom paliwa, określisz zasady ekologicznej jazdy, które należy zachować podczas prowadzenia pojazdu. W ten sposób oszczędzisz od 5 do 30% wcześniejszych kosztów paliwa, a jednocześnie zwiększysz bezpieczeństwo swoich pracowników.

Monitoring paliwa nie jest jednak jedyną korzyścią z monitorowania floty. Korzystając z systemu możesz wydawać polecenia służbowe i przesyłać niezbędną dokumentację. Ewidencję czasu pracy będziesz prowadzić w sposób zdalny i zautomatyzowany, co ograniczy potencjalne błędy i konieczność dodatkowych zjazdów na bazę. System wyśle Ci także przypomnienia o konieczności opłacenia ubezpieczeń, dzięki czemu bez problemu zachowasz ich ciągłość.

Korzystając z monitoringu GPS wcześnie wykryjesz także wszelkie nieprawidłowości natury technicznej. W ten sposób można skutecznie zminimalizować koszty napraw, reagując na usterki, zanim doprowadzą do poważnej awarii. Co więcej, korzystanie z Twoich pojazdów będzie możliwe dopiero po dokonaniu autoryzacji. Z łatwością zapobiegniesz każdej próbie nieuprawnionego użytkowania, zdalnie unieruchamiając pojazd.

Jeśli dodać do tego dostęp do zawsze aktualnych informacji na temat lokalizacji pojazdu i skuteczne planowanie tras w oparciu o wybrane przez Ciebie założenia, można dojść tylko do jednego wniosku. Bez monitoringu GPS Twoja załoga wykonuje mnóstwo zadań z niską efektywnością. Po wdrożeniu rozwiązania część działań będzie można zautomatyzować, a jednocześnie zwiększyć skuteczność i profesjonalizm firmy.

Systemy monitoringu GPS muszą być dostosowane do realnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Oczywiście wszystkie powyższe rozwiązania mogą się przydać. W praktyce jednak każdy właściciel firmy funkcjonującej w branży transportu ma nieco odmienne oczekiwania. Dlatego wybierając monitoring GPS pojazdów dla swojego przedsiębiorstwa warto postawić na współpracę z firmami, które potrafią rzeczywiście słuchać swoich klientów. W ten sposób można będzie dostosować system do rzeczywistych potrzeb.

Na prowadzenie w rankingu dostawców monitoringu GPS pojazdów wysuwa się ostatnio firma LINQO. Jej klienci podkreślają wysokie umiejętności techniczne zespołu, dzięki którym implementacja jest szybka i bezproblemowa. Trudności nie stanowi także indywidualizacja rozwiązań i dostosowanie ich do specjalnych życzeń klienta. Użytkownicy chwalą dostęp do aplikacji mobilnej, a także prostotę obsługi, płynność i precyzję systemu.

Firma LINQO zdobyła również uznanie ze względu na wysoką jakość pomocy technicznej i dostęp do wersji testowych, które można wypróbować przed wdrożeniem monitoringu pojazdów. Z tego względu z pewnością warto wziąć tego dostawcę pod uwagę podczas poszukiwań.