Monitoring GPS - obniż koszty i popraw poziom bezpieczeństwa

Monitoring GPSMonitoring GPS to narzędzie na miarę naszych czasów, w których to technologia rozwija się w tak szybkim tempie. Działanie systemu, który może obsłużyć dowolnie dużą flotę pojazdów, opiera się na współpracy urządzeń rozmiarów zbliżonych do pudełka zapałek oraz aplikacji, do której uprawniona osoba może się dostać z dowolnego miejsca na Ziemi.

Monitoring dla przedsiębiorstwa

Wśród wielu firm krążą mity, według których monitoring GPS jest drogi, nieopłacalny oraz powodujący niezadowolenie wśród pracowników. Prawda jest taka, że miesięczny koszt korzystania z usług firmy oferującej takie możliwości jest bardzo niski, w szczególności biorąc pod uwagę korzyści, jakie płyną z użytkowania. Pracownicy, dzięki takim systemom i odpowiednim zasadom w firmie są w stanie diametralnie poprawić swoją wydajność oraz zyskać większą motywację. Pugo jest znakomitym przykładem firmy oferującej wysokiej jakości usługi monitoringu GPS.

Monitoring GPS a pracownicy

Monitoring GPS może na wielu poziomach sprawić, że pracownicy z Twojej firmy uzyskają lepszą wydajność i większą motywację do ekonomicznej, bezpiecznej jazdy. Wielu kierowców twierdzi, że wie, w jaki sposób należy korzystać z pojazdu, aby ten zużywał możliwie najmniej paliwa. Jednak można nauczyć się znacznie więcej, mając dostęp do jasno przedstawionych danych o osiąganych prędkościach maksymalnych, średniej prędkości poruszania się, ilości obrotów silnika czy o stylu jazdy. Wszystkie te czynniki mają znaczący wpływ na ostateczne zużycie paliwa, dlatego warto na bieżąco informować pracowników o ich aktualnych osiągach. Aby wzmocnić efekt, możesz również wprowadzić gratyfikację nagrodami rzeczowymi dla osób wyróżniających się spośród innych lub system premiowy dla najbardziej oszczędnych kierowców.

Monitoring GPS może ułatwić Ci odzyskanie auta w przypadku kradzieży

Odpowiednio dobrane i zainstalowane urządzenie monitorujące pojazd to niewielka inwestycja w stosunku do oszczędności, których uzyskanie umożliwia taki system. Bardzo przydatna może okazać się również w przypadku kradzieży samochodu. W większości przypadków, jeżeli nawet uda się wskazać sprawcę kradzieży, to ostatecznie samochód okazuje się nie do odzyskania. Posiadając w samochodzie zainstalowane urządzenie GPS zasilane bezpośrednio z akumulatora (i odpowiednio ukryte), bez problemu namierzysz samochód w znacznie krótszym czasie niż policja i, przekazując informacje organom ścigania, ograniczysz szansę na straty. Monitoring GPS floty może pomóc również w spornych sytuacjach, w których istnieje podejrzenie wyłudzenia. Dane z aplikacji są na tyle wiarygodne, że stanowią mocny dowód podczas ewentualnego rozstrzygania sytuacji. Podobne zasady mogą sprawdzić się również w związku z niepoprawnym pomiarem wykonanym przez fotoradar.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze