Mikrofon zewnętrzny do smartfona - idealna jakość dźwięku w każdych warunkach

Mikrofon zewnętrznyNowoczesne telefony komórkowe są wyposażone w niezwykle zaawansowane aparaty, rejestrujące hipnotycznie płynny obraz w wysokiej rozdzielczości. Dzięki wsparciu oprogramowania i niekiedy sztucznej inteligencji, zarejestrowany materiał w wielu przypadkach dorównuje jakością budżetowym kamerom. O ile obraz bywa rewelacyjny, o tyle dźwięk nierzadko pozostawia wiele do życzenia. Mikrofon do smartfona to propozycja dla wszystkich osób, którym zależy aby w ich filmie dźwięk był na najwyższym poziomie.

Dlaczego mikrofon zewnętrzny do smartfona jest tak ważny?

Każdy smartfon ma wbudowany mikrofon, który zbiera dźwięk, m.in. w trakcie nagrywania filmu. Problem polega na tym, że w przeważającej większości jest on kiepskiej jakości. Teoretycznie bywa lepszy w zamkniętych pomieszczeniach, ale tylko wtedy, gdy źródło dźwięku, np. mówca, jest bardzo blisko telefonu. W każdym innym przypadku jakość nagrania może być rozczarowująca.

Film to obraz plus dźwięk, obie te rzeczy są tak samo ważne. Mikrofon zewnętrzny do smartfona jest szczególnie wskazany w trakcie nagrywania w wietrzny dzień. Nawet delikatny podmuch sprawia, że podczas odtwarzania zarejestrowanego materiału słychać nieprzyjemne trzaski. Warto również nadmienić, że szelest wiatru kompletnie zagłusza każdy inny dźwięk. Mikrofon do smartfona jest wyposażony w specjalną osłonę nazywaną death cat, która zapewnia czyste nagrywanie w praktycznie każdych warunkach.

Kompaktowy mikrofon pojemnościowy do telefonu

W sklepie GearPro można znaleźć m.in. mikrofony pojemnościowe, które świetnie sprawdzają się w przypadku nagrywania filmów na popularne serwisy społecznościowe. Do wybranych modeli jest dołączone specjalne mocowanie, odpowiedzialne za amortyzowanie wstrząsów, a co za tym idzie, wyeliminowanie niechcianych odgłosów do minimum. Mikrofony dostępne w sklepie GearPro wyróżniają się wysoką czułością i szerokim zakresem częstotliwości pracy.

Wybrane modele mogą być używane zarówno z telefonami, jak i kamerami sportowymi (wymagany adapter audio). Mikrofon pojemnościowy do smartfona idealnie sprawdzi się nie tylko w trakcie wywiadów, ale również wideokonferencji. Urządzenia tego typu pobierają energię z telefonu. Takie rozwiązanie sprawia, że nie ma ryzyka rozładowania się dodatkowych baterii lub akumulatorów.

Podwójny kierunkowy mikrofon do smartfona

Dużym zainteresowaniem cieszą się także mikrofony kierunkowe. Jak sama nazwa wskazuje, zbierają wszystkie dźwięki z konkretnego kierunku. Aby ich jakość była identyczna z przodu i z tyłu mikrofonu, najlepiej wybierać tak zwane podwójne urządzenia. Ich największą zaletą jest perfekcyjne zbieranie dźwięku, bez względu na to, z którego kierunku dochodzi. Mikrofon zewnętrzny do smartfona wyróżnia się niską wagą, a co za tym idzie, jest praktycznie niewyczuwalny w codziennym użytkowaniu.

W ustawieniach możemy szybko przełączyć tryb pracy, dzięki czemu dźwięk może być rejestrowany z jednego lub z obydwu mikrofonów, w tym samym czasie. Aluminiowa konstrukcja gwarantuje długą żywotność urządzenia. Mikrofon do smartfona dostępny w sklepie GearPro jest oferowany z przewodem typu mini Jack 3,5 mm, gąbką, mufką przeciwwietrzną oraz z etui, które ułatwia bezpieczne transportowanie i przechowywanie całego zestawu.

Dyskretny mikrofon krawatowy do smartfona

Krawatowy mikrofon dookólny świetnie sprawdzi się w trakcie wywiadów i konferencji. Dużą popularnością cieszą się modele wyposażone w długi, nawet 6-metrowy przewód, który poszerza możliwości wykorzystania sprzętu. Tego typu mikrofon zewnętrzny do smartfona charakteryzuje się prostą i intuicyjną obsługą, dzięki której może go używać praktycznie każdy. W większości przypadków do urządzenia tego typu dołączona jest osłona przeciwwietrzna, niewielkie etui oraz specjalny adapter do smartfonów.

Oczywiście niezbędnym akcesorium jest także klips przeznaczony do zamocowania mikrofonu do ubrania. Największą zaletą modeli kierunkowych są ich kompaktowe rozmiary. Co za tym idzie, w wielu przypadkach użytkownik w ogóle zapomina o ich istnieniu.