Kuwety warsztatowe - co warto o nich wiedzieć?

Kuwety warsztatoweKuwety warsztatowe to element wyposażenia pozwalający na praktyczne i wygodne przechowywanie akcesoriów i sprzętów używanych w warsztatach, magazynach i garażach. Nawet drobne elementy nie zgubią się i będą zawsze pod ręką. Pojemniki te mogą też służyć jako sposób na ekspozycję towarów w sklepie.

Zalety kuwet warsztatowych

Kuwety warsztatowe, takie jak https://magazynuj.pl/grupa/regaly-magazynowe-i-stojaki/stojaki-na-kuwety-warsztatowe cechują się przydatnymi właściwościami, dzięki którym praca w warsztacie jest łatwiejsza oraz przebiega sprawniej. Przede wszystkim wykonane są one z tworzywa odpornego na uszkodzenia mechaniczne, np. uderzenia czy zarysowania, oraz na wysokie i niskie temperatury (od -30 st. do 60 st. Celsjusza). Polipropylen nie reaguje z chemikaliami, więc i pod tym względem pojemniki są bezpieczne, może mieć kontakt nawet z produktami łatwopalnymi. Kuwety mogą być sztaplowane (układane piętrowo) lub umieszczone na stojaku.

Ważną zaletą kuwet warsztatowych jest to, że ich budowa umożliwia łatwy i bezpośredni dostęp do przedmiotów znajdujących się w niej. Dzięki dużemu wyborowi pojemników można je dobrać do indywidualnych, sprecyzowanych potrzeb. Kuwety mogą mieć jedną, dużą przestrzeń do przechowywania lub być przedzielone przekładkami. W przypadku takiego pojemnika jest możliwe przechowywanie różnego rodzaju elementów razem, ale oddzielonych tak, by się nie mieszały.

Różne kolory kuwet mogą być dopasowywane do rodzaju zawartości. Dzięki temu można szybko znaleźć potrzebne przedmioty. Pojemniki warsztatowe, choć pojemne i wytrzymałe, nie są ciężkie. Nawet największe z nich ważą około jednego kilograma. Jednocześnie ich maksymalne obciążenie to 36 kg.

Przechowywanie kuwet warsztatowych

Duża ilość kuwet warsztatowych może sprawiać problem. Najwygodniejszy sposób na ich ustawienie to wykorzystanie stojaków na pojemniki warsztatowe. Dostęp do każdej kuwety jest wygodny, każda z nich ma swoje miejsce. Dodatkowo na każdym piętrze regału można postawić kuwety w określonym kolorze. W przeciwieństwie do ciężkich szaf stojaki można przestawiać (mają skrętne kółka), a także od razu widać, co znajduje się na regale i w kuwetach.

Stojaki na kuwety warsztatowe są stabilne, wytrzymałe i pojemne. Można umieścić na nich nawet kilkadziesiąt pojemników. Do wyboru jest wersja jedno- lub dwustronna. Regał na pojemniki to bardzo praktyczne wyposażenie do warsztatu lub innego miejsca pracy. Ze względu na materiał wykonania - blachę stalową - cechują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia, dzięki czemu mogą być używane przez długi czas.

Komentarze