Jak wybrać laptop do grania?

Granie w gry komputeroweRozwój technologii pozwolił miłośnikom gier komputerowych oddawać się swojej ulubionej rozrywce, nie tylko w zaciszu domowym, ale także innych dowolnie wybranych miejscach.

Wszystko za sprawą dostępnych na rynku coraz to nowszych i bardziej wydajnych laptopów dla graczy https://lenovozone.pl/blog/laptop-do-grania/. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed zakupem tego rodzaju urządzenia, aby było ono jak najbardziej wydajne i sprawdzało się nawet w przypadku najnowszych produkcji dla graczy.

Kluczowymi elementami, jakie powinien posiadać laptop dla graczy, jest wydajny układ graficzny, a także szybki procesor. Każde urządzenie mobilne posiada na swoim wyposażeniu kartę graficzną zintegrowaną z procesorem. O ile w przypadku prac biurowych przeglądania internetu rozwiązanie to w zupełności wystarcza, o tyle w przypadku grania w gry potrzeba czegoś więcej. Dlatego przed zakupem warto poszukać modeli laptopów wyposażonych w dodatkowy dedykowany układ graficzny. Jednym z popularniejszych układów, zapewniający wydajność na wyższym poziomie jest Nvidia Geforce GTX 1050

Jednak sama karta graficzna to nie wszystko, aby działała ona sprawnie z wykorzystaniem swoich maksymalnych możliwości, niezbędna jest także odpowiednia ilość pamięci RAM. Z założenia im jej więcej, tym lepiej dla użytkowników. Jednak podchodząc bardziej praktycznie do tematu, dla płynnego grania w rozdzielczości Full HD, potrzebne jest przynajmniej 4 GB pamięci karty graficznej.

Obok karty graficznej, jednym z najważniejszych parametrów i podzespołów jest także procesor, który w laptopach gamingowych powinien posiadać co najmniej cztery rdzenie, a także wysoką częstotliwość taktowania procesora na poziomie 2000 MHz. Najbardziej popularnymi procesorami dedykowanym dla laptopów gamingowych są modele Intela, które w swoich najmocniejszych wersjach oznaczane są symbolami H lub HQ.

Warto pamiętać, że tylko połączenie odpowiednio mocnego układu wraz z wydajną kartą graficzną pozwoli na uzyskanie zadowalających efektów. Więcej porad dotyczących wyboru laptopa do grania znajdziecie na LenovoZone: https://lenovozone.pl/blog/laptop-do-grania.