Jak skutecznie zniszczyć dane na płytach cd?

Niszczenie danych na dyskachArchiwizacja dokumentacji firmowej, to obowiązek regulowany przepisami prawa. Sposób przechowywania danych możliwy jest dziś nie tylko w formie wydruków, ale także jako zapis na płytach cd.

Przepisy określają także czas przechowywania dokumentów, po upływie którego dane są niszczone.

Dane cyfrowe

Dane cyfrowe, które przechowywane są na płytach cd, obejmują dość znaczny zakres dokumentów. Wiele firm archiwizuje nie tylko dokumenty firmowe, ale także pocztę elektroniczną, bazy danych czy strony WWW. Bardzo często są to dane poufne, które nie powinny znaleźć się w niepowołanych rękach. Dlatego bardzo istotny jest wybór takiego sposobu niszczenia płyt cd, który zagwarantuje skuteczne usunięcie danych.

Zwykłe skasowanie zapisów nie jest metodą w stu procentach bezpieczną, szczególnie jeśli mamy do czynienia z płytami wielokrotnego zapisu. Warto więc skorzystać z rozwiązań, które proponuje wiele firm specjalizujących się w skutecznym niszczeniu nośników cd. Nie ulega wątpliwości, że największa gwarancję daje metoda, w której niszczenie cd odbywa się w sposób mechaniczny.

Mobilne niszczarki

Służą do tego specjalne niszczarki, które są bardzo wydajne, a ich zaletą jest fakt, że mogą być przewożone do siedziby firmy, która zleca usługę. Mobilne niszczarki umożliwiają kontrolę postępu niszczenia płyt, dzięki czemu klient ma pewność, że wszystkie nośniki przeznaczone do kasacji, faktycznie zostaną zniszczone. Co ważne, wyspecjalizowane firmy nie tylko gwarantują bezpieczeństwo, ale także działają zgodnie z normami regulującymi dbałość o środowisko naturalne. To oznacza, że zniszczone płyty cd są odpowiednio utylizowane. Po wykonaniu usługi klient otrzymuje także dokumentacje w formie elektronicznej, zawierającą szczegółowy opis płyt cd.

Z usług firm specjalizujących się w usuwaniu danych z płyt cd, korzysta coraz większa liczba przedsiębiorców. Zdają oni sobie bowiem sprawę z tego, że tylko ten sposób gwarantuje zachowanie poufności. Niszczenie płyt w zaciszu biura niestety takiej gwarancji nie daje. Warto więc skorzystać z tego bezpiecznego dla środowiska i opłacalnego rozwiązania.

Autor: www.rhenus-data.pl.

Komentarze