Jak prawidłowo zakładać szkło hartowane?

Szkło hartowaneKażdy z nas powinien dbać o bezpieczeństwo swojego smartfona. Jednym ze sposobów jest zakup szkła hartowanego. Nie tylko pozwoli on zabezpieczyć ekran przed zarysowaniami. Będzie też niezastąpione przy upadkach, gdzie w większości może zamortyzować uderzenie. W artykule podpowiadamy jak prawidłowo założyć szkło na telefon, tak by ochrona była maksymalnie skuteczna i długotrwała.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem TeleAkcesoria.com.

Szkła hartowane na telefon to praktycznie niewidoczna ochrona, jednak niezwykle skuteczna. Jest to niewątpliwie najpopularniejszy produkt tego typu. W parze ze sprzedażą idzie także cena. Podstawowe modele możemy kupić już poniżej 10 złotych. Jednak na rynku dostępne są także hybrydy czy szkła o dodatkowej ramce, zabezpieczające ranty wyświetlacza. Są one stosunkowo droższe, za te drugie zapłacimy okolice 20-30 złotych. Hybrydy jednak nie są w znacznie wyższej cenie. Znajdziemy je już za około 30-60 zł.

To całkiem niewiele patrząc na praktyczność samego akcesorium. Każdy z nas powinien go posiadać. W końcu ekran to najczęściej uszkadzany element w telefonie. W końcu nikt z nas nie chce brzydkiej pajęczynki, która może wiązać się nawet z problemami dotyku. Jednak zakup to jedno, a założenie go to drugie. Nie każdy z nas potrafi to zrobić, ale przychodzimy wam z pomocą. Stworzyliśmy dla was krótki poradnik, jak krok po kroku prawidłowo wykonać tę czynność. Bez zbędnego przedłużania, zaczynajmy!

  1. Na sam początek zadbajmy o czystość wokół siebie. Nie chcemy aby pod nasze szkło dostał się kurz czy pył. Wysprzątajmy miejsce pracy, warto przemyć blat i zabrać zbędne przedmioty. Możemy także umyć ręce, unikniemy w ten sposób tłustych śladów.
  2. Gdy nasze miejsce jest gotowe do działań należy przygotować opakowanie ze szkłem oraz telefon.
  3. Sprawdźmy zawartość opakowania. Powinniśmy tam znaleźć szkło jak i dwie ściereczki. Zazwyczaj oznaczone są numerami. Jedna z nich jest sucha, a druga mokra. Będą niezbędne przy następnych krokach. Niektórzy producenci dorzucają naklejki do precyzyjnego umieszczania szkła na ekranie.
  4. Wyciągnijmy mokrą ściereczkę. Za jej pomocą należy porządnie wyczyścić wyświetlacz. Róbmy to dokładnie, aby nie pozostawić na nim żadnych zabrudzeń. Wykonujmy delikatne, koliste ruchy, starając się równomiernie przetrzeć ekran.
  5. Należy tą czynność powtórzyć, stosując drugą- suchą ściereczkę. Wytrzemy nią wilgotne ślady i smugi. Sprawdź czy na powierzchni ekranu nie pozostały żadne ślady.
  6. A teraz przystępujemy do właściwego zakładania. Wyciągnij szkło z opakowania i usuń folię ochronną ze strony klejącej.
  7. Przymierz je do ekranu, sugerując się wycięciami na obiektywy i czujniki. Należy trzymać je za boki, aby nie dotknąć kleju.
  8. Jeśli jesteśmy pewni, że szkło mamy w idealnej pozycji opuszczamy je powoli w stronę wyświetlacza. Gdy zacznie się z nim stykać możemy zacząć delikatnie naciskać na środku, ciągle kontrolując jego ułożenie. Róbmy to równomiernie i dokładnie, przejdźmy do następnego kroku, gdy będzie trzymać się pewnie bez przesuwania.
  9. Używając suchej ściereczki przecieramy nałożone szkło. Nadal dociskajmy je, usuwając przy tym resztki powietrza.
  10. Jeśli nadal pod spodem znajdują się małe bąbelki, to użyjmy cienkiego przedmiotu. Nada się do tego nawet złożona kartka. Dosłownie odrobinę podważamy szkło za jego pomocą przy miejscu w którym są resztki powietrza. Gdy minimalnie "wbijemy" w nie przedmiot

Gotowe! Nasze nowe szkło hartowane na telefon zostało założone. Od teraz możemy cieszyć się pełną ochroną naszego wyświetlacza. Jak sami widzicie nie jest to wcale trudne. Wystarczy troszeczkę precyzji i chwilka czasu.

Komentarze