Inteligentny dom - udogodnienia w łazience

Inteligentny domDom inteligentny, to wysoko zaawansowany technicznie budynek. Posiada on inteligentny system zarządzania instalacjami, które znajdują się w domu. Co taki system daje? Użytkownik takiego budynku ma zapewnioną maksymalną funkcjonalność, bezpieczeństwo, zminimalizowane koszty eksploatacyjne, ograniczoną emisję szkodliwych zanieczyszczeń i ogromny komfort.

Jakie możliwości daje inteligentny system w łazience?

Przede wszystkim łazienka staje się ona pomieszczeniem o wielu udogodnieniach. Poprzez system sterowania umieszczony na ścianie lub z dowolnego miejsca w domu, poprzez komputer, czy smartfon, można przygotować kąpiel. Jak to działa? Inteligentna, w pełni zautomatyzowana wanna sama wypełni się wodą do pożądanej głębokości. Poza tym programując ją odpowiednio, sama wypełni się dodatkowo najróżniejszymi zapachami i płynem do kąpieli. System kontroluje również temperaturę wody przez taki czas, jaki odpowiada użytkownikowi.

Rozwiązanie to jest wielkim luksusem, ale daje też poczucie bezpieczeństwa. Zautomatyzowana wanna nie pozwoli na zalanie łazienki. Jest to możliwe dzięki czujnikom przeciwzalaniowym. Zaczynają działać w momencie, gdy woda pojawi się na podłodze i w tym samym momencie odcinają jej dopływ.

Luksusowa kąpiel przygotowana zdalnie, to jedna z wielu możliwości, jakie daje nowoczesna łazienka. Jej użytkownik ma możliwość pełnego relaksu przyciemniając lub rozjaśniając światła w celu stworzenia odpowiedniej atmosfery. W czasie kąpieli jednym przyciskiem można zwiększyć lub zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniu, włączyć relaksującą muzykę, lub sprawić, że w powietrzu rozprzestrzeni się ulubiony zapach. Po kąpieli czeka ciepły ręcznik i podgrzewana podłoga lub podgrzewana mata podłogowa - ogrzewanie podłogowe.

Kolejnym udogodnieniem w łazience z serii zastosowań inteligentnego domu jest zdalne operowanie urządzeniami AGD. Obsługa na odległość pralki czy suszarki, to duże możliwości. Nie trzeba czekać, aż pranie dobiegnie końca. Nie trzeba dopasowywać planu dnia do prania. Pralkę można włączyć zdalnie poprzez smartfon, kiedy np. wraca się do domu. Po powrocie pozostaje je tylko rozwiesić. O zakończeniu prania poinformuje oczywiście system.

Komentarze