Głośnik bluetooth - czy warto zwrócić na niego uwagę?

Głośnik BluetoothNowe technologie, to branża, która rozwija się w błyskawicznym tempie. Producenci prześcigają się w oferowaniu nam coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań mających na różne sposoby poprawić jakość naszego życia. Jednym z nich są głośniki bezprzewodowe bluetooth.

Nowe technologie, to branża, która rozwija się w błyskawicznym tempie. Producenci prześcigają się w oferowaniu nam coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań mających na różne sposoby poprawić jakość naszego życia. Wśród tak wielu atrakcyjnych urządzeń musimy wybrać te, których używanie naprawdę sprawia nam przyjemność. Jednym z takich urządzeń może okazać się przenośny głośnik Bluetooth. Jeśli dotąd nie spotkaliście się z tym sprzętem, zapewniamy, że warto się nim zainteresować. Natomiast jeśli planujecie jego nabycie, podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Głośnik Bluetooth - co to za urządzenie?

Urządzenie pojawiło się na rynku stosunkowo niedawno, ale z biegiem czasu staje się coraz bardziej popularne. Głośnik bezprzewodowy jest urządzeniem o niewielkich rozmiarach, które dzięki technologii Bluetooth można podłączyć do smartfona, tabletu lub laptopa. Umożliwia to słuchanie muzyki np. w plenerze bądź wtedy, gdy chcemy swobodnie się przemieszczać. Głośnik przenośny pozwala na odtwarzanie znacznie wyższej jakości dźwięku niż w przypadku głośnika wbudowanego w urządzenie mobilne, czy laptopa, a większość z nich - nawet tych dużych potrafi grać ciągiem przez kilka godzin.

Zalety głośnika bezprzewodowego

Głównym założeniem urządzenia, a co za tym idzie, także jego największą zaletą jest możliwość przenoszenia go i korzystania na zewnątrz. Zwłaszcza w okresie wiosenno - letnim taka opcja wydaje się bardzo kusząca. Wiele modeli głośników Bluetooth jest wodoszczelnych, więc muzyki możemy słuchać również na plaży, a nawet kąpiąc się w basenie. Ten rodzaj nagłośnienia sprawdzi się świetnie podczas wyjazdów ze znajomymi i letnich wieczorów na tarasie lub w ogrodzie.

Korzystanie z głośnika przenośnego może również umilić czas podróży (pamiętajmy tylko o tym, by wszyscy współpasażerowie wyrazili zgodę na wspólne odsłuchiwanie muzyki).

Urządzenie może także zastąpić samochodowy zestaw głośnomówiący, ale w takim przypadku warto rozejrzeć się za głośnikiem mniejszych gabarytów.

Głośniki świetnie nadają się również do korzystania w domu - zapewniają duży komfort użytkowania i możliwości dzięki braku plączących się kabli. Są również optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie lubią korzystać ze słuchawek, a także takich, które nie są zadowolone z jakości (bądź poziomu głośności) dźwięku odtwarzanego z laptopa - jest dość powszechna sytuacja.

Głośnik przenośny jest również dobrym pomysłem na rozwiązanie sytuacji związanej z częstymi przeprowadzkami - niewielki rozmiar i lekkość sprzętu nie sprawi nam podczas transportu żadnych trudności, choć spokojnie można uznać, że ten argument jest raczej naciągany ;-), bo bardziej przydatne jest to, że podczas przeprowadzki po odłączeniu naszego domowego zestawu audio, taki głośniczek dalej będzie umilał nam pakowanie niezależnie gdzie go postawimy i jak daleko będziemy ciągnąć ze sobą.

Głośnik przenośny - jak wybrać odpowiedni model?

Istnieje wiele parametrów, na które bezwzględnie powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem tego urządzenia. Niektóre z nich są dla nas oczywiste, inne mniej. Wielkość jest jednym z bardziej istotnych dla nas cech głośnika przenośnego. Jeśli planujemy korzystanie ze sprzętu w wielu różnych miejscach, warto rozważyć mniejsze modele - są najbardziej uniwersalne. Jeśli jednak nie przewidujemy częstej zmiany miejsca, możemy pokusić się o większy model.

Ciekawą alternatywą dla głośników bardzo znanych marek, czy tych popularnych w dużych sklepach mogą być głośniki marki Gogen, które cechują się świetnym współczynnikiem ceny do jakości. Głośniki bluetooth tej marki możesz znaleźć w sklepach z elektroniką (np. ElektroGuru.com, wybrać najtańszą ofertę na Ceneo oraz powinny być też dostępne w większych marketach), także łatwo sprawdzisz opinie i dobierzesz sobie najodpowiedniejszy sprzęt.

Wielkość głośnika ma wpływ na jego czas pracy na baterii, a to jest istotny czynnik na jaki warto zwrócić uwagę przed zakupem. Jeśli z kolei kupujesz taki głośnik dla dziecka, zwróć uwagę na jego imprezowe funkcje (podświetlenie, karaoke, możliwość podłączenia różnych urządzeń odtwarzających, czy gitary)

Moc przenośnych głośników jakiej potrzebujesz jest zależna od środowiska, w jakim będziesz głośnika używać. Otwarte przestrzenie wymagają większej mocy (a to często przekłada się na większy model), do imprezowania przyda się głośnik z "bajerami", a do słuchania muzyki na kocyku w parku, czy z dziewczyną na pikniku podczas wyprawy rowerowej wystarczy mały model, bo nie liczy się to, aby było głośno, a przyjemnie i nastrojowo.

Podsumowując temat głośników bezprzewodowych

Jeśli słuchasz muzyki w różnych miejscach i czujesz, że w słuchawkach to nie jest to, lub chcesz sprawić radość swojemu dziecku, taki głośnik na bluetooth z pewnością Ci się przyda, a ponieważ można zdobyć je w bardzo przyzwoitych cenach, zdecydowanie warto to rozważyć.

Komentarze