Ekrany do rzutników

Ekran do rzutnikówNarady, wykłady, seminaria czy inne spotkania często odbywają się obecnie w formie multimedialnej prezentacji połączonej z dyskusją. Wykorzystanie innowacyjnych środków przekazu, połączenie rozmowy z interesującymi grafikami, nagraniami wideo czy dźwiękami sprawia, że każde spotkanie jest bardziej owocne. Aby jednak takie było, wymaga ono odpowiedniego sprzętu - w tym profesjonalnego ekranu.

Gdzie wykorzystywane są prezentacje multimedialne?

Jeszcze dziesięć lat temu większość spotkań firmowych czy wykładów na uczelniach odbywała się w tradycyjny sposób. Prelegent używał standardowej tablicy lub papierowych materiałów i opowiadał o danym zagadnieniu, czy problemie zebranym. Ich zadaniem było zatem skupić swoją uwagę przede wszystkim na jego słowach, a co najwyżej dodatkowo na innych bodźcach. Niestety, często przekładało się to na małe skupienie i niezbyt owocną naukę, dyskusję czy pracę.

Wprowadzenie multimedialnych środków przekazu radykalnie zmieniło sytuację. Prezentacje wyświetlane z komputera, które mogą zawierać atrakcyjne grafiki, materiały filmowe lub dźwięki, stały się elementem naszej codzienności. Dzieje się tak, gdyż znacznie lepiej przyciągają uwagę i każdemu uczestnikowi pozwalają na zapamiętanie większej ilości informacji oraz większe zaangażowanie w spotkanie.

Nic więc dziwnego, że sprzęt do wyświetlania materiałów multimedialnych znalazł się praktycznie w każdym większym przedsiębiorstwie w sali konferencyjnej czy pokoju służącym do narad. Konferencje naukowe również wymagają od uczestników przygotowania wizualnej prezentacji, a nie jedynie opowiadania o zagadnieniach. Oprócz tego wykorzystywany jest w szkołach i na studiach, a także podczas różnorodnych kursów i szkoleń. Obecnie nawet dzieci uczą się, jak mają przygotowywać prezentacje i jak atrakcyjnie przedstawiać je kolegom.

Dobry rzutnik i dobry ekran

Aby jednak prezentacja była naprawdę udana, wymaga profesjonalnego sprzętu, który pozwoli na szczegółowe, barwne odtworzenie wszystkich jej szczegółów. Oczywistym jest, że to rzutnik w największej mierze odpowiada za jakość obrazu, jednak bez odpowiedniego ekranu nawet on nie będzie sprawdzał się perfekcyjnie. Dlatego inwestycja w ekrany do projektorów powinna być dla przedsiębiorców, organizatorów czy szkół równie ważna.

Ekran w dużej sali

Dysponując dużą salą konferencyjną, należy zainwestować w ekran o odpowiednim rozmiarze, który każdej osobie na widowni zapewni możliwość oglądania prezentacji. Idealnym przykładem takiego ekranu jest Avers Solar 60-45 SP 600-450, posiadający napęd elektryczny. Dzięki temu może być dowolnie rozwijany i chowany w górnej komorze. Cały stelaż został wykonany z lekkiego aluminium w białym kolorze, dzięki czemu sam materiał ekranu pozostaje w pewnej odległości od ściany i możliwe jest umieszczenie za nim innej instalacji, na przykład tradycyjnej tablicy.

Ogromną zaletą tego ekranu jest możliwość podłączenia go do zewnętrznego systemu sterującego, w tym systemu naściennego. Silnik jego napędu posiada również funkcję automatycznego zwijania i rozwijania, co jest dodatkowym ułatwieniem dla osób go używających.

Fot. materiały prasowe.