Dron z kamerą - jak wybrać odpowiedni?

Dron z kamerąDrony to urządzenia, które już od jakiegoś czasu cieszą się ogromną popularnością. Wpływ na to ma m.in. fakt, że można je wykorzystywać do różnych celów. Ów urządzenie może bowiem z powodzeniem sprawdzić się zarówno jako zabawka, jak i urządzenie przeznaczone do profesjonalnych zastosowań. Istnieje kilka rodzajów dronów, ale w tym artykule skupimy się przede wszystkim na dronach wyposażonych w kamerę.

Dron z kamerą

Nagrywanie pięknych pejzaży i krajobrazów, a także możliwość robienia zdjęć z powietrza w trakcie lotu dronem, to tylko niektóre zalety, jakie mają do zaoferowania drony z kamerą od Droniki.pl. Szybko zdobyły one ogromną popularność wśród klientów, którzy oprócz wspomnianych wcześniej zalet doceniają również dobry stosunek jakości do ceny ów modeli. Poniżej znajduje się kilka godnych uwagi dronów, które umożliwiają nagrywanie obrazów i robienie zdjęć.

Dron MJX Bugs B12

W przypadku, gdy masz wolne ok. 1200 zł i szukasz wysokiej jakości drona z kamerą, postaw na model MJX Bugs B12. Ów dron cechuje się m.in. bardzo stabilnym obrazem w trakcie robienia ujęć z powietrza, a także składaną konstrukcją, dzięki której można urządzenie zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Kamera umieszczona w dronie pozwala na nagrywanie obrazu w 4K w rozdzielczości 3840x2160 przy 30 fps i 1080P przy 60 fps.

Dron z kamerą

 

Dron MJX Bugs B12 posiada dodatkowo takie funkcje jak: TapFly, RTH (Return to home) czy Headless. Maszynę można kontrolować przy użyciu zdalnego pilota bądź ewentualnie dedykowanej aplikacji na telefon. Bateria drona pozwala na latanie nim do 22 minut, natomiast czas potrzebny na naładowanie akumulatora wynosi ok. 300 minut.

Dron MJX Bugs B20

W podobnej cenie, co model MJX Bugs B12 jest model MJX Bugs B20. Zapłacić za niego trzeba nieco ponad 1000 zł. Ów dron również posiada elektroniczną stabilizację obrazu EIS. Umieszczona na spodzie urządzenia kamera pozwala na nagrywanie obrazu w rozdzielczości 3840x2160 przy 30 fps, a także 1080P przy 60FPS. Obraz może być przesyłany na odległość 300 m przez 5,8 GHz wifi.

Dron z kamerą

Do funkcji, jakie posiada dron MJX Bugs B20, można zaliczyć: automatyczny start i lądowanie, tryb follow me czy Point of interest. Kontrolowanie drona jest możliwe do 600 m odległości przy użyciu zdalnego pilota lub aplikacji w telefonie. Wymienny akumulator zainstalowany w dronie pozwala na lot do 22 minut.

Dron MJX Bugs B5W

Model MJX Bugs B5W to trochę tańsza alternatywa, za którą trzeba zapłacić ok. 750 zł. Model posiada solidną konstrukcję oraz bezszczotkowe silniki. Ponadto wyposażony został w funkcję GPS. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby móc korzystać z drona w nocy, gdyż ten posiada również jasne oświetlenie LED. Znajdująca się pod spodem drona kamera umożliwia nagrywanie w rozdzielczości 4K, a jej kąt widzenia wynosi od 0 do 90 stopni.

Dron z kamerą

Bateria drona MJX Bugs B5W pozwala na 20 minut lotu, natomiast czas ładowania akumulatora oscyluje w granicach 180 minut.

Dron MJX Bugs B7

Model MJX Bugs B7 to jeden z lepszych dronów ubiegłego roku. Na to miano zasłużył on sobie swoją nietuzinkowością. Ów model kosztuje jedynie 600 zł. Posiada niewielkie rozmiary i jest bardzo lekki. Charakteryzuje się również swoją intuicyjnością oraz prostotą w obsłudze. Wszystkie te cechy sprawiają, że doskonale sprawdzi się on dla osób, które dopiero zaczynają korzystać z dronów.

Dron z kamerą

Dron MJX Bugs B7 pozwala na nagrywanie filmów w dwóch rozdzielczościach: 3840x2160 oraz 2560x1440. Co ciekawe dron daje użytkownikom do dyspozycji kilka autonomicznych trybów lotu. Czas pracy baterii jest dosyć długi, gdyż pozwala na 15 minut zabawy z maszyną.

Podsumowanie

Drony to ciekawe urządzenia, które mają wiele zastosowań. Za stosunkowo niewielkie pieniądze można nabyć dobry sprzęt, który z powodzeniem posłuży m.in. do robienia pięknych zdjęć z widoku lotu ptaka czy nagrywania zapierających dech w piersiach krajobrazów. Każdy w wymienionych powyżej modeli dronów z kamerą będzie w stanie to zapewnić. W ich przypadku wysoka jakość idzie bowiem z przystępną ceną. Wybór odpowiedniego dla nas modelu drona powinien zostać przede wszystkim podyktowany własnymi preferencjami.

Komentarze