Dotykowy włącznik światła - rozwiązanie przyszłości dla każdego domu

Dotykowy włącznik światłaŻyjemy w otoczeniu wielu elektronicznych przedmiotów, których zadaniem jest ułatwianie codziennego funkcjonowania. Producenci sprzętu dokładają wszelkich starań, żeby dostarczyć nam produkty nowoczesne, funkcjonalne, które na dodatek staną się ozdobą każdego domu. Podobnie wygląda sytuacja z produktami oświetleniowymi. I nie mamy wyłącznie na myśli designerskich lamp - nowoczesnych i przykuwających uwagę. Obecnie liczy się wzornictwo każdego najmniejszego detalu we wnętrzu, dlatego projektanci zainteresowali się też wyglądem włączników światła. Obok klasycznych konstrukcji, ostatnio pojawiły się produkty dotykowe, które łączą w sobie wiele praktycznych funkcji, o których opowiemy dziś nieco więcej.

Jak wyglądają włączniki dotykowe światła?

Produkty dotykowe stanowią idealne wizualnie i bardzo funkcjonalne rozwiązanie do niemal wszystkich wnętrz. Są płaskie, zazwyczaj wykonane ze szkła lub metalu, które dają im ciekawy i nowoczesny wygląd. Całość mechanizmu chowa się w puszce w ścianie, dlatego też urządzenia tego typu nie wystają znacząco ponad powierzchnią - mogą być niemal niezauważalne, jeśli zdecydujemy się na odcień zbliżony do koloru ściany lub też stanowić ciekawy akcent dekoracyjny, gdy wykorzystamy włączniki barwne, zrobione na wysoki połysk.

Rozwiązania tego typu są ciekawym połączeniem prostej i funkcjonalnej konstrukcji, z nowoczesnym designem wysokiej jakości. Ich minimalistyczna i elegancka forma sprawia, że można bez najmniejszych trudności znaleźć produkt, który będzie pasował do każdej aranżacji wnętrzarskiej - od stylu nowoczesnego i minimalistycznego, przez industrialny, aż do bardziej klasycznych i retro koncepcji. Szklane tafle idealnie sprawdzają się w bardziej eleganckich pomieszczeniach, metalowe z kolei idealnie wkomponowują się w surowy, minimalistyczny lub loftowy design. Włącznik dotykowy pod tym względem jest w pełni uniwersalny.

Zrób to sam - jak zamontować dotykowy włącznik światła?

Montaż włączników dotykowych nie nastręcza większych trudności. Przeprowadza się go dokładnie w ten sam sposób, co w przypadku standardowych pojedynczych lub podwójnych urządzeń.

Możemy zamontować produkt z jednym lub wieloma polami dotykowymi, co pozwala na zarządzanie większą ilością źródłem światła lub innych produktów.

Czy warto? Jakie są zalety włączników dotykowych?

Oprócz eleganckiego wyglądu włączniki dotykowe mają szereg innych zalet. Pozwalają na szybki i łatwy montaż, z którym poradzi sobie niemal każdy, bez konieczności wzywania specjalisty elektryka.

Budowa urządzenia sprawia, że możemy w pełni spersonalizować jego funkcjonalność. Może posłużyć wyłącznie do potrzeb oświetlenia wnętrza lub łączyć się z innym urządzeniami w domu, pozwalając sterować na przykład ogrzewaniem, wentylatorami czy żaluzjami z poziomu jednego szklanego lub metalowego panelu.

Materiały, z których tworzy się ten typ włączników (szkło hartowane i aluminium) są lekkie i odporne na uszkodzenia i zarysowania, dzięki czemu urządzenia mogą służyć przez naprawdę długi czas. Dodatkowo są naprawdę łatwe w utrzymaniu czystości. Urządzenia łącza w sobie estetykę wysokiej jakości, wielofunkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania.

Kolejną zaletą omawianych produktów jest ich olbrzymia funkcjonalność. Pozwalają na sterowanie oświetleniem w sposób manualny lub za pośrednictwem załączonego do zestawu pilota. Dzięki temu nie ma już konieczności wstawania z fotela lub od stołu, żeby włączyć światło.

Niektóre rozwiązania są wyposażone w funkcję ściemniacza, która pozwala na zarządzanie domowym oświetleniem w jeszcze bardziej precyzyjny sposób, ustalając taką wartość natężenia światła, która aktualnie jest nam potrzebna. Dzięki temu nasz dom zawsze jest oświetlony w odpowiedni sposób, a my dostajemy szansę oszczędzania energii elektrycznej każdego dnia.

Dla kogo są dedykowane włączniki dotykowe?

Włączniki dotykowe to idealne rozwiązanie dla każdego. Nie sprawiają żadnych trudności w podstawowej obsłudze, równocześnie umożliwiając bardziej rozbudowane sterowanie domowymi urządzeniami, nie tylko z zakresu oświetlenia poszczególnych pomieszczeń. Ich estetyczny wygląd sprawia, że z łatwością wpisują się w każdy typ aranżacji - od nowoczesnych po vintage. Są łatwe w utrzymaniu czystości i niezmiernie trwałe, dzięki czemu jest to zakup na lata.

Autor: www.gajwer.pl.

Komentarze

Robert
Bardzo fajny dodatek do mieszkania. Czarne włączniki świetnie odbijają światło i kontrastują na tle białej ściany. Plusem jest również możliwość sterowania nimi z poziomu pilota lub aplikacji.
https://www.homedesign.com.pl/