Domofony bezprzewodowe, przewodowe czy wideofony - co wybrać?

Domofon bezprzewodowyDomofony oraz wideofony to urządzenia, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa podczas otwierania furtek i bramek. Sprawdź, czym charakteryzują się te przyrządy oraz wybierz sprzęt, który zwiększy komfort mieszkania Tobie oraz bliskim.

Domofony i wideofony - zastępcy dzwonków

Tradycyjne dzwonki do drzwi to urządzenia, które wykorzystywane były do otwierania furtek w domach przez wiele lat. Ich popularność w ostatnim czasie spadła - powodem tego są ograniczone możliwości urządzenia. Dzwonek przy furtce informuje o tym, że ktoś stoi przed bramką lub drzwiami – wymusza on jednak do wyjścia na zewnątrz oraz otwarcia furtki kluczem. Dzwonki zostały zastąpione przez domofony bezprzewodowe, przewodowe oraz wideofony, które umożliwiają łatwą identyfikację odwiedzającego, a także nie wymagają opuszczania domu w celu porozmawiania z gościem.

Domofony przewodowe - czym się charakteryzują?

Domofony przewodowe to standardowe urządzenia, które umożliwiają przeprowadzenie rozmowy z osobą stojącą przy furtce wejściowej. Przyrządy te składają się z dwóch części: unifonu, który montowany jest wewnątrz domu oraz kaset zewnętrznych, które umiejscawiane są przy wejściu na teren posesji. Domofony przewodowe nazywane są często dwużyłowymi – ze względu na to, że komunikacja pomiędzy unifonem a kasetami opiera się na przewodzie dwużyłowym. Ich główną zaletą jest cena – są one tańsze od domofonów bezprzewodowych - pamiętaj jednak, że narażone są jednak na ewentualne zakłócenia na linii, wynikające z niekorzystnych warunków pogodowych.

Domofony bezprzewodowe - nowoczesna odsłona domofonów

Domofony bezprzewodowe podobnie jak urządzenia przewodowe składają się z unifonu i kaset zewnętrznych - z tą różnicą, że elementy domofonu są ze sobą sprzężone. Dzięki temu nie zachodzi potrzeba tworzenia specjalnej instalacji przewodowej, która w niektórych przypadkach stanowi problem. Domofony bezprzewodowe umożliwiają nawiązanie rozmowy z osobą próbującą dostać się na teren posesji w obrębie nawet do kilkudziesięciu metrów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które posiadają dużą przestrzeń mieszkalną - dzięki temu są w stanie otworzyć furtkę z dowolnego miejsca w domu za pomocą jednego przycisku.

Wideofon - domofon z funkcją podglądu obrazu

Wideofony stanowią najbardziej rozbudowaną formę domofonów. Oprócz możliwości przeprowadzania rozmów z osobą stojącą przy furtce, wyposażone są również w kamerę oraz wyświetlacz. Wideofony umożliwiają podgląd obrazu na żywo, dzięki czemu w mgnieniu oka poznasz swojego rozmówcę i dowiesz się, kogo wpuszczasz na teren posesji. Urządzenia te gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa, a dodatkowo posiadają wiele dodatkowych funkcji takich jak, np. ustawienia godziny, nagrywanie dźwięku i obrazu czy robienie zdjęć.

Domofon czy wideofon - co wybrać?

Wybór urządzenia, które umożliwi otwieranie bramki, furtki czy drzwi oparty jest najczęściej o własne preferencje oraz możliwości finansowe. Domofony przewodowe są najczęściej najtańszym rozwiązaniem - są one jednak mniej zaawansowane niż ich bezprzewodowe odpowiedniki czy wideofony. Zaletą wideofonów jest rejestracja oraz podgląd obrazu - pamiętaj jednak, że rozwiązanie to w porównaniu do domofonów jest o wiele droższe. Optymalnym wyborem są najczęściej domofony bezprzewodowe, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfort użytku. Jeżeli szukasz profesjonalnych i jakościowych domofonów, odwiedź stronę https://www.eltrox.pl/automatyka-domowa/domofony/domofony-bezprzewodowe.html, na której znajdziesz wiele urządzeń, które charakteryzują się komfortem użytku i zapewniają maksymalne bezpieczeństwo.