Dom z charakterem

KuchniaKażdy człowiek ma charakter. Mniej lub bardziej wyrazisty, czasem wyjątkowo temperamentny, przebojowy, czasem łagodny i ugodowy. Charakter to sposób bycia, wyrażania siebie, wchodzenia w interakcje z innymi ludzi. Jest to też sposób tworzenia przestrzeni wokół. Projektowanie swojego życia poprzez tworzenie świata i najbliższego otoczenia. Można go czasem dostrzec w sposobie ubierania, reagowania, a nawet wykończenia mieszkania. Pokaż mi swój dom, a powiem Ci, kim jesteś…

Aranżacja wnętrza, czyli zaprojektowanie własnego domu, to niełatwe zadanie. Z przygotowaniem miejsca, w którym mamy się czuć naprawdę dobrze i komfortowo, wiąże się szereg decyzji, które należy dobrze przemyśleć, ponieważ będą to rozwiązania na lata. Przestrzeń codziennego życia jest podzielona na strefy gdzie wypoczywamy, spędzamy czas z najbliższymi, przygotowujemy posiłki. To miejsce, do których zawsze chętnie wracamy.

Od naszego charakteru zależy wygląd naszego domu. Kuchnia, będąca sercem mieszkania - mówi o nas więcej niż słowa. Może być sterylnie czysta i pedantycznie uporządkowana albo chaotyczna i niezorganizowana. Pełna ziół i roślin albo niespójnych z nią bibelotów. Nawet wybierając czajnik czy piekarnik, przenosimy swój styl na wyposażenie wnętrza i nadajemy mu konkretny wyraz. Możemy pójść na łatwiznę i kupić proste, powtarzalne meble do kuchni czy łazienki, ale możemy też stworzyć niepowtarzalną przestrzeń projektując je, według własnego pomysłu.

Lodówka w zabudowie czy wolnostojąca?

Projektując kuchnię, prędzej czy później staniemy przed wyborem niezbędnego sprzętu, jakim jest lodówka. Mała, duża, z zamrażalnikiem u góry czy szufladą mrożenia na dole? Klasy energetycznej A, a może A++? Zabudowana równo z frontami szafek, niemal niewidoczna czy może wręcz wyeksponowana i wysunięta? Rynek dużego AGD ma dla nas szeroką ofertę lodówek i lodówko-zamrażalek. Zanim zamkniemy cały sprzęt w szafkach kuchennych, może warto spojrzeć na swoją kuchnię nieco odważniej? Jednolity kolor frontów kuchennych może podbić stylowa lodówka czy okap wyraźnie wyróżniający się designem na tle spójnej przestrzeni. Warto czasem zagrać mocnym kolorem, żeby uniknąć pospolitości i nudy. Zestawić style i formy. Poczuć się wyjątkowo we własnej kuchni.

Smeg - łączenie nienowoczesnych frontów z nowoczesnym wnętrzem

W odważnych aranżacjach pojawiają się bardzo mocne akcenty wyposażenia i wykończenia wnętrz. Może to być na przykład łączenie stylów poprzez zestawienie nowoczesności z tradycją, zabawa kolorami, zderzenie pozornie niepasujących do siebie zestawień.

Doskonale nadają się do tego produkty firmy Smeg. Sprzęty dużego i małego AGD, takie jak okap, piekarnik, lodówka, ale i toster, czajnik, a nawet oldskulowy barek wyglądający jak odcięty fragment samochodu MINI. Wszystkie te urządzenia to produkty nowoczesne pod kątem technologicznym, wysokiej jakości sprzęty zamknięte w stylizowanej formie nawiązującej do projektów modnych na rynku kilka dekad temu. Niedzisiejszy design, określany stylem retro, świetnie komponuje się z współczesnym, a nawet ultranowoczesnym stylem. Odważne kolory, obłe kształty, solidne uchwyty prosto z amerykańskiego filmu z lat ’60. Tu nie ma miejsca na kompromisy. Smeg to odważna propozycja dla nietuzinkowych ludzi, którzy tworzą wokół siebie piękną, ale zarazem funkcjonalną przestrzeń.

Czy zatem charakter to tylko cecha osobowości?

Otóż nie. Charakter to uzewnętrznienie swojej natury, przekazanie innym prawdziwego oblicza. Ciągłe aranżowanie miejsc, którym nadajemy formę. Dzielenie się sobą i wyrażanie tego, co wewnątrz w każdy możliwy sposób, poprzez który inni mogą nas postrzegać. Dla jednych jest to codzienna stylizacja, w której z premedytacją dobieramy dodatki do stroju, by podkreślić swoją naturę. Dla innych otaczanie się pięknymi rzeczami, przedmiotami powszechnego użytku, których bliskość daje radość i poczucie komfortu. I tak, kiedy nad ubiorem mamy pełną kontrolę, zakładając strój adekwatny do nadarzającej się okazji, tak dom, w którym mieszkamy, jest prawdziwym lustrem naszego charakteru. Wymyka się spod kontroli i żyje razem z domownikami.

Im wyraźniejsze wnętrze mieszkania albo zagospodarowanie stanowiska pracy, im bardziej rzucające się w oczy drobne detale wykończenia, tym więcej możemy powiedzieć o jego właścicielu. Czy jest temperamentny, żądny przygód, nowoczesny i postępowy czy raczej ostrożny, zapobiegliwy i skryty? Czy lubi kolekcjonować, czy wybiera minimalizm, ograniczając wszystko do niezbędnego minimum? Czy pozwala sobie na ekstrawagancję i kupuje designerski czajnik, czy cały czas kieruje się pragmatyzmem i wybiera ostrożnie klasyczne modele? Polecamy: http://nioart.pl.

Komentarze

www.domzogrodem.eu
Czym jest dom? Dom tworzy budynek i rodzina. Dom jest miejscem, w którym my sami, jak i nasi najbliżsi spędzają większą część życia. W domu mamy schronienie, odpoczywamy, zdobywamy umiejętności. Dom kształtuje młode pokolenie, które na pobranych w domu wartościach będzie bazować całe swoje dorosłe życie. Dom rodzinny wyrabia jego osobowość, oraz stosunek do ludzi i świata - zapraszamy na naszą stronę: http://www.domzogrodem.eu/