Czy Esim to konieczność?

eSIMKażdy z posiadaczy telefonów komórkowych doskonale wie, czym są karty SIM. Technologia ta jednak, znana już od wielu lat, ewoluuje i idzie z duchem czasu. Coraz większa liczba operatorów ma nam do zaoferowania innowacyjne rozwiązanie w postaci karty eSIM. Czym dokładnie jest karta eSIM i czy jest ona obecnie koniecznością?

Czym jest karta eSIM?

Zanim zastanowimy się, czy już teraz powinniśmy skontaktować się z operatorem, warto dowiedzieć się dokładnie, czym jest karta eSIM, jakie korzyści nam oferuje i czy jest ona dostępna w naszej ofercie. Karta eSIM jest cyfrową kartą, która pod względem funkcjonalności i bezpieczeństwa na głowę bije poprzednie rozwiązanie, jakim była fizyczna karta wyposażona w chip.

eSIM

Użytkownik, podpisując umowę z operatorem, dotychczas otrzymywał kopertę z fizycznym modułem, który po włożeniu do urządzenia, pozwala na wygodne korzystanie z dobrodziejstw naszego pakietu. O ile samo korzystanie ze smartfona z włożoną kartą jest wygodne, to jednak każdy z nas może potwierdzić, że sam proces umieszczania takiej karty nie ma nic wspólnego z komfortem i wygodą. Wirtualna karta e-SIM to odpowiedź na te problemy i naturalna kontynuacja drogi ku postępowi technologicznemu.

Użytkownik otrzymuje kartę eSIM zdalnie, najczęściej za pośrednictwem kodu QR, który ułatwi aktywowanie usługi na telefonie. Jaka jest podstawowa różnica pomiędzy tradycyjnymi, fizycznymi kartami a kartami wirtualnymi? Oczywiście oprócz fizyczności, karta eSIM umożliwia aktywację usługi na wielu urządzeniach bez żmudnego procesu przekładania miniaturowego modułu z chipem.

Kto oferuje karty wirtualne karty eSIM?

Karta eSIM to innowacja na rynku polskim, która jest już dostępna w ofercie nielicznych operatorów. Sieć OTVARTA, w ramach każdego abonamentu oferuje możliwość zamówienia karty eSIM, co pozwoli iść z duchem czasu i zapewnić możliwość korzystania z najnowszych technologii szybciej, niż klienci innych operatorów.

To, co wyróżnia ofertę OTVARTA to fakt, iż o kartę eSIM może na równych warunkach wnioskować każdy klient, bez względu na to, jaki abonament obecnie posiada.

eSIM

Czy karta eSIM to w dzisiejszych czasach konieczność?

Wiele mówi się o tym, że producenci smartfonów coraz częściej wykorzystują technologię eSIM, nieco zaniedbując użytkowników dysponujących fizycznymi kartami SIM. Prawda jest jednak taka, że na ten moment każdy telefon posiada wciąż miejsce do umieszczenia fizycznej karty SIM. Jeśli więc myślimy o zakupie telefonu w najbliższej przyszłości, nie musimy obawiać się konieczności wymiany karty SIM.

Niewykluczone jednak, że ten stan rzeczy zmieni się w najbliższych latach. Już teraz Apple - producent najpopularniejszych smartfonów na świecie - ogłosił, że wraz z następnymi generacjami swoich urządzeń zamierza całkowicie odejść od fizycznych kart SIM. Trend ten widzimy po rosnącej liczbie telefonów obsługujących już technologię wirtualnych kart SIM. Apple, Samsung, Oppo, Huawei czy Hammer - to najważniejsi gracze na rynku, którzy zapewniają możliwość korzystania z usługi karty eSIM. Jeśli więc na ten moment dysponujemy starszym telefonem, bez obaw możemy w ramach abonamentu OTVARTA korzystać z dotychczasowej, fizycznej karty. W przyszłości jednak może zdarzyć się sytuacja, że najnowszy model naszego telefonu wykluczy możliwość skorzystania ze starej karty - wtedy OTVARTA zapewni nam możliwość pobrania eSIM.

eSIM

Wniosek o eSIM - jak zdobyć wirtualną kartę?

Sieć OTVARTA w ramach standardowej oferty proponuje każdemu klientowi możliwość zamówienia karty eSIM za jednorazową opłatą 5 złotych. Taka karta zostanie nam przesłana w formie kodu QR. Proces instalacji profilu eSIM z OTVARTA jest dziecinnie prosty - wystarczy, że zeskanujemy przesłany kod QR smartfonem, a następnie będziemy realizować polecenia wyświetlane na ekranie.

Już po chwili nasza usługa telekomunikacyjna będzie gotowa, a my będziemy mogli cieszyć się pełnym potencjałem abonamentu OTVARTA i korzyściami wynikającymi ze stosowania karty eSIM.