Co to jest karboksyterapia?

KarboksyterapiaCellulit, rozstępy, cienie pod oczami czy też niewielkie zmarszczki to problemy, z którymi zmaga się niejedna kobiet, jednak sięgając po odpowiednie zabiegi kosmetyczne, można w skuteczny sposób pozbyć się tych problemów. Jednym z ciekawszych zabiegów, któremu warto przyjrzeć się nieco bliżej jest karboksyterapia, która oddziałuje na wiele różnych problemów. Czym jednak jest wspomniana karboksyterapia, na czym polega ten zabieg i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego wykonania?

Co to jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to zabieg, który polega na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla, który pomaga nie tylko zmniejszyć widoczność cellulitu i rozstępów, ale również walczyć z cieniami pod oczami oraz drobnymi zmarszczkami. Nie ma się w zasadzie czemu dziwić, iż karboksyterapia została jakiś czas temu nazwana przełomem w medycynie estetycznej, ponieważ dzięki temu zabiegowi można w dosyć szybki i bezinwazyjny sposób poradzić sobie z różnymi defektami skórnymi.

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia polega na bardzo precyzyjnym wprowadzeniu pod skórę przy pomocy specjalnej igły dwutlenku węgla oczywiście w odpowiedniej dawce, która dobierana jest indywidualnie. Dwutlenek węgla, który przenika do okolicznych tkanek, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a także zwiększa przepływ krwi, poprawiając tym samym w widoczny sposób zarówno wygląd, jak i stan skóry. Dzięki karboksyterapii możliwe jest mechaniczne rozbicie komórek tłuszczowych, czego efektem jest gładka, jędrna i elastyczna skóra.

Z jakimi problemami można walczyć przy pomocy karboksyterapii?

Na zabieg karboksyterapii decydują się w szczególności wszystkie te panie, które zmagają się z rozstępami oraz pomarańczową skórką, czyli cellulitem. Walka z tym problemem nie należy niestety do najłatwiejszych, ponieważ wymaga ona całkowitej zmiany swojego dotychczasowego trybu życia (należy zmienić dietę, a także włączyć aktywność fizyczną). Po zabiegu karboksyterapii rozbite komórki tłuszczowe zostają wydalone z organizmu, dzięki czemu cellulit staje się mniej widoczny. Kolejnym problemem, z którym można sobie poradzić dzięki karboksyterapii są cienie pod oczami, które niestety dodają kobiecie kilku dodatkowych lat. Dzięki karboksyterapii już po pierwszym zabiegu można odzyskać młode spojrzenie, jednak aby efekt ten utrzymać, warto zdecydować się na serię kilku zabiegów. Dwutlenek węgla można również zaaplikować na dekolt oraz na skórę twarzy (nie tylko pod oczy), dzięki czemu zwiększy się produkcja kolagenu, a znajdujące się na twarzy zmarszczki mimiczne staną się w mgnieniu oka mniej widoczne. Czy taki zabieg jest jednak bolesny? Karboksyterapia nie jest zaliczana do bardzo bolesnych zabiegów, ponieważ towarzyszy jej raczej uczucie rozpychania, jednak kobiety, które niezbyt dobrze znoszą ból, mogą narzekać na sam kontakt igły ze skórą.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii nie trwa zbyt długo, jednak pomimo bardzo dobrych efektów w postaci zwiększenia elastyczności skóry, czy też redukcji cellulitu niestety nie każda osoba może zdecydować się na jego przeprowadzenie. Wśród głównych przeciwwskazań do zabiegu można wymienić w szczególności różnego rodzaju stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne, aktywną opryszczkę oraz grzybicze zakażenia. Jeśli chodzi o kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią, to one również nie mogą poddać się zabiegowi podobnie zresztą, jak i osoby, które w dniu zabiegu przyjmują antybiotyki lub też zmagają się z przeziębieniem. Jeśli chodzi o ewentualne skutki uboczne po zabiegu karboksyterapi to z reguły żadne się nie pojawiają, jednak u niektórych kobiet można zaobserwować wybroczyny, siniaki, czy też rumień. Nie należy się jednak tym przejmować, ponieważ po upływie kilkunastu godzin objawy te powinny samoczynnie zaniknąć, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu.

Autor: www.beautytower.pl.

Komentarze