Cechy charakterystyczne nowoczesnego monitoringu GPS pojazdów

Nowoczesny monitoring GPSMonitoring GPS powoli staje się standardem firm posiadających własną flotę samochodową, przy czym mowa nie tylko o tych za granicą, ale i działających w Polsce. Trudno się dziwić, gdy ma się do dyspozycji technologię zdolną do kontrolowania wielu elementów funkcjonowania grupy pojazdów. W niniejszym artykule przyjrzymy się najważniejszym cechom nowoczesnego monitoringu GPS, które nie ograniczają się wyłącznie do dostępu do aktualnego położenia samochodu, wizualizowanego na wygodnym interfejsie.

Lokalizacja

Mimo to zacznijmy właśnie od lokalizatora, czyli fundamentu działania omawianego sprzętu. Pozwala on na skuteczne zlokalizowanie danego pojazdu i śledzenie przebiegu jego trasy w czasie rzeczywistym. Za sprawą tego rozwiązania podmiot odpowiedzialny za zarządzanie flotą (mowa tu, chociażby o osobie managera) w każdym preferowanym przez siebie momencie może zmienić jego trasę, aby uniknąć konieczności stania w korku, czy wybrać przejazd, dzięki któremu szybciej wykona zlecenie.

Kontrola zużycia paliwa

Przedsiębiorstwo opierające swoją działalność na taborze samochodowym może zoptymalizować swój budżet dzięki efektywnemu kontrolowaniu zużycia paliwa. Aby tego dokonać niezbędny będzie moduł zaprogramowany do odczytu danych dotyczących eksploatacji pojazdu, które to dane jest w stanie właściwie analizować. Zdolny jest też do zestawiania sytuacji postoju na stacjach w celu zakupu benzyny. Zaimplementowane algorytmy wyliczają jej zużycie i wytykają nieprawidłowości, do których grona zalicza się wykorzystywanie służbowych aut do celów inne, niż zawodowe.

Stosowanie narzędzi telematycznych

We współczesnych monitoringach GPS stosuje się narzędzia o charakterze telematycznym. Są to specjalne czujniki, za pomocą których można zbierać dane eksploatacyjne wszystkich firmowych pojazdów. Potem są one przekierowywane do programu przeznaczonego do analizy. Dzięki temu można uzyskiwać informacje związane z aktualnym stanem technicznym samochodu i stylu jazdy osoby do niego przypisanej. Nie należy bagatelizować tych drugich, ponieważ prowadzenie pojazdu w ekonomiczny sposób przyczyni się do zarówno zmniejszenia ryzyka wystąpienia uszkodzeń, jak i oszczędności eksploatacyjnych.

Podsumowanie

Widać zatem, że nowoczesny monitoring GPS jest w stanie znacznie usprawnić funkcjonowanie firm z taborami. Dlatego im szybciej się po niego sięgnie, tym lepiej.

Więcej znajdziesz na https://www.verizonconnect.com/pl.