Będziesz pod wrażeniem mnogości funkcji smartlodówki

Lodówka smartLodówka to podstawowy sprzęt AGD w każdym domu. Jednak dostępne dziś modele znacznie wykraczają poza to, co zwykle kojarzy nam się z chłodziarko-zamrażarką. Inteligentne urządzenia smart mają wiele funkcji, które mogą nas zaskoczyć w czasie użytkowania. Nowoczesne lodówki służą nie tylko do przetrzymywania żywności, ale potrafią o wiele więcej, w tym łączyć się z internetem.

Prawie połowa Polaków po awarii urządzenia domowego decyduje się od razu na kupno nowego. 89% ankietowanych przez Stena Recycling chętnie dalej korzystałoby ze sprzętu, gdyby nadal był sprawny. Warto dodać, że 69% badanych uważa, że producenci specjalnie skracają czas działania urządzeń, a 64% respondentów jest zdania, że urządzenie AGD psują się do razu po skończeniu gwarancji. Ankietowani najczęściej oddają niedziałające urządzenia do punktów zbiorki (45-52%). Natomiast sprzęty, które jeszcze działają, przekazują rodzinie, znajomym (31-35%) lub sprzedają (23-30%).

Najczęściej, bo co 2-3 lata, Polacy są zmuszeni wymieniać małe akcesoria elektroniczne. Powodem zakupu nowych urządzeń są uszkodzenia starych uniemożliwiające ich dalsze użytkowanie. Co 4-6 lat respondenci są zmuszeni wymieniać takie sprzęty jak odkurzacze czy żelazka. Najdłużej, bo 10 lat, użytkownikom służą telewizory, pralki i właśnie lodówki. Przychodzi jednak moment, zwykle niespodziewanie, że trzeba się zaopatrzyć w nową chłodziarko-zamrażarkę. Dziś na rynku można znaleźć sprzęty chłodzące, które są niezwykle zaawansowane i można je określić mianem urządzeń smart. Po takie urządzenia coraz chętniej sięgają Polacy.

Nowoczesne funkcje lodówki smart

W wielu domach lodówka pełni rolę komunikatora rodzinnego. Jednak do tej pory wiadomości zostawialiśmy na karteczkach przyczepionych magnesem. Nowoczesne urządzenia smart zastępują karteczki funkcjonalnym, bardzo czytelnym ekranem. Pełni on funkcję wirtualnej tablicy, na której możemy zostawić notatkę, zdjęcie lub rysunek. Taki zaawansowany ekran to jednak dużo więcej. Za jego pomocą można przygotować listę zakupów, rodzinny kalendarz, słuchać muzyki oraz sprawdzić pogodę. Dodatkowo na ekran lodówki można przesyłać informacje ze smartfonu, co ułatwia kontakty rodzinne.

Sprzęty domowe potrafią również współpracować ze sobą. Dotyczy to także lodówki. Zwykle chłodziarko-zamrażarki smart są kompatybilne z telewizorami tego samego producenta. To znacznie rozszerza możliwości lodówki i pozwala oglądać na jej ekranie na przykład oglądać ulubiony film czy śledzić mecz.

Kolejną innowacyjną funkcją lodówek smart jest możliwość podglądu ich wnętrza. Można to robić bez otwierania drzwi urządzenia, a za pomocą aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie taki podgląd jest możliwy także wtedy, gdy jesteśmy poza domem (np. w sklepie w czasie robienia zakupów). Dzięki temu kupimy tylko te produkty, które są rzeczywiście potrzebne. Jeszcze bardziej zaawansowana opcja, obsługiwana przez aplikację, umożliwia zamówienie zakupów bezpośrednio pod drzwi domu przez samą lodówkę.

Chłodziarko-zamrażarka smart jest częścią Internetu Rzeczy. Wystarczy odpowiednia aplikacja, a będzie zdalnie sterowała innymi urządzeniami znajdującymi się w mieszkaniu wyposażonymi w moduł Wi-Fi, np. pralką.

Podstawową funkcją chłodziarko-zamrażarki jest przechowywanie żywności i zapewnienie jej świeżości. Niektóre lodówki smart mają ulepszoną także tę funkcję. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w dwa niezależne obiegi powietrza, które umożliwiają utrzymanie świeżości jedzenia prawie przez dwa tygodnie. Niektórzy producenci stosują rozwiązania, które pozwalają zagospodarować więcej miejsca wewnątrz urządzenia przy zachowaniu standardowego rozmiaru zewnętrznego. Dostępne są także modele lodówek smart, które za pomocą jednego przycisku zamieniają zamrażarkę w chłodziarkę.

Jak sfinansować smart lodówkę?

Nowoczesne lodówki smart są bardzo eleganckie oraz funkcjonalne, mają wiele praktycznych technologii przydatnych w codziennym życiu. Jednak takie chłodziarko-zamrażarki są jednocześnie dość drogie - ich ceny zaczynają się od 7 tys. zł, a kończą na około 18 tys. zł. Nie każdy ma możliwość zapłacenia za taki sprzęt gotówką. Sklepy na ogół proponują kredyty na zakup takiego urządzenia, ale często to niekorzystne rozwiązanie - drogie i nie możemy sami wybrać banku. Jaka alternatywa pozostaje?

Gdy potrzebujemy pieniędzy szybko, warto wziąć pod uwagę pozabankową pożyczkę na raty przez internet.

- Wybierając pożyczkę ratalną, wszystkie formalności załatwimy online, a pieniądze zostaną przesłane bezpośrednio na nasze konto bankowe. Do tego możemy sami zdecydować, na co wydamy pieniądze. Za część środków możemy kupić lodówkę, a pozostałą kwotę przeznaczyć na zupełnie inny cel. Taka pożyczka może być dużo tańsza niż kredyt w banku. - zwraca uwagę ekspert marki hapipożyczki.

Jak zaciągnąć pożyczkę na raty? Wystarczy wejść na stronę www wybranej firmy pożyczkowej i wypełnić tam wniosek. Wpisujemy w nim dane osobowe, numer telefonu, konta bankowego oraz informacje o dochodzie. Po wysłaniu wniosku online trzeba jeszcze wykonać przelew weryfikacyjny na drobną kwotę z własnego konta bankowego na rachunek pożyczkodawcy. Jeśli przejdziemy pozytywnie weryfikację, decyzję otrzymamy w wiadomość SMS lub e-mail, a środki zostaną przelane na nasze konto.

Nowoczesna lodówka smart jest urządzeniem niezwykle zaawansowanym technicznie, które korzysta z innowacyjnych rozwiązań znanych dotąd z komputerów, smartfonów i telewizorów. Taka lodówka może stać się centrum zarządzania innymi urządzeniami, a przy tym spełnia oczywiście swoje tradycyjne zadania związane z przechowywaniem produktów spożywczych.

Komentarze