Sieć VoIP - czy warto w nią zainwestować?

Sieć VoIPDzięki sieci VoIP możliwe jest wykonywanie połączeń przez internet, a jednocześnie znaczne zmniejszenie kosztów w firmie. Sieć VoIP wykorzystuje technologię IP umożliwiając sprawną, bezpieczną komunikację przez internet. Wystarczy jedynie łącze internetowe. Operatorzy VoIP oferują także szereg innych usług, które możemy zintegrować z aplikacjami, systemami, których używamy na co dzień w naszej działalności.

Co zyskujemy dzięki sieci VoIP?

Sieć VoIP jest połączeniem tradycyjnej telefonii i Internetu, dzięki temu otrzymujemy szereg przydatnych funkcji i wysokiej jakości usług. Otrzymujemy m.in. wygodne plany taryfowe dostosowane do potrzeb naszej firmy, połączenia najwyższej jakości, nieprzerywane, nieograniczone wsparcie techniczne przez 24 godziny codziennie, bezpłatne połączenia w obrębie sieci (to ponad 100 krajów świata!). Nasze rozmowy są w stu procentach bezpieczne i poufne. Do naszego numeru mamy dostęp z dowolnego miejsca na świecie.

Jeśli zdecydujemy się przejść do sieci VoIP, znacząco obniżymy koszt połączeń. To szczególnie atrakcyjna oferta dla firm, gdzie telefony wykonuje się bardzo często lub dla osób, których bliscy przebywają za granicą. Ceny za minutę zaczynają się od 0,04 zł. Wielu operatorów VoIP oferuje sekundowe naliczanie, więc zapłacimy za faktyczny czas połączenia.

Sieć VoIP: połączenia najwyższej jakości

By cieszyć się wysoką jakością połączeń wystarczą jedynie szybkie łącza internetowe. Wcale nie musimy kupować drogiego sprzętu telefonicznego - połączenia można wykonywać z komputera. Choć jeśli nie posiadamy własnego komputera, możemy wykorzystać telefon analogowy obraz bramkę VoIP, którą podłączamy do internetu. Pamiętajmy, że komunikacja jest bardzo ważna w budowaniu relacji z klientem, dlatego decydując się na sieć VoIP inwestujemy w długotrwałe, pozytywne relacje. Nie musimy wcale rezygnować z wysokiej jakości. VoIP to połączenia na najwyższym poziomie przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów. Z pewnością docenimy redukcję kosztów - szczególnie jeśli nasi klienci znajdują się w różnych częściach świata. Stawki za połączenia są niskie - niezależnie gdzie się znajdujemy.

Podłączenie sieci VoIP

Podłączenie sieci VoIP jest niezwykle proste - w większości przypadków wystarczy się jedynie zarejestrować i opcjonalnie dokupić sprzęt. Możemy wykonywać połączenia także przez strony internetowe operatorów, korzystając z własnego oprogramowania lub dedykowanego sprzętu. Niektórzy operatorzy oferują także środki testowe, które możemy wykorzystać na sprawdzenie połączeń.

Dodatkowe zalety telefonii internetowej

Dzięki sieci VoIP mamy jedną sieć komputerów i telefonów, która jest ze sobą połączona i korzysta ze wspólnego okablowania. Mamy stałą kontrolę nad wydatkami, na bieżąco możemy monitorować rachunki. Możemy wykorzystać już dotychczas posiadany sprzęt, nie trzeba w nic inwestować. Do dyspozycji mamy również centralę telefoniczną, automatyczną sekretarkę, nagrywanie rozmów i wiele innych.

Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych, którzy chcą zmniejszyć swoje rachunki wydawane na połączenia.

Autor: www.zadarma.com.

Komentarze