Pierwsze aplikacje mobilne, które zrewolucjonizowały rynek

Aplikacje mobilneAplikacje mobilne, w specjalistycznym slangu nazywane pieszczotliwie apkami całkowicie zrewolucjonizowały rynek usług elektronicznym, od początku oferując użytkownikom coś, czego do tej pory nie było: możliwość korzystania usług z dowolnego miejsca na świecie, o dowolnej porze dnia, bez konieczności posiadania komputera.

Oprogramowanie tworzone na urządzenia przenośne czasami nawet nie potrzebuje dostępu do Internetu - są to tak zwane samodzielne aplikacje mobilne. Dzięki aplikacjom na telefon można dziś dokonywać przelewów z konta bankowego, kupować ciuchy w ulubionym sklepie internetowym, sprawdzać rozkład jazdy, zgromadzić kolekcję piosenek, aby odsłuchać ją w odpowiednim momencie, a także rozmawiać przez telefon komórkowy w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Największą liczbę ściągnięć notują gry, co nie powinno dziwić: wszak rozrywka jest tym, czego ludzie szukają w sieci i na swoich smartfonach. Zaraz po grach plasują się aplikacje muzyczne, a potem użytkowe, czyli takie które ułatwiają codzienne czynności, w tym kontaktowanie się ze znajomymi.

Aplikacje na telefon a rozrywka

Kulowa i legendarna aplikacja mobilna Angry Birds podbiła serca użytkowników w każdym wieku i pod każdą szerokością geograficzną. Przyczyniła się tym samym do popularyzacji samej idei aplikacji na urządzenia przenośne. Doczekała się także kolejnych edycji. Dziś ludzie nie tylko strzelają wściekłymi ptakami i pokonują wrogów; w aplikacji Angry Birds Go akcja przenosi się na emocjonujące wyścigi samochodzików. Niektóre aplikacje rozrywkowe, takie jak SoundCloud stanowią równocześnie platformę społecznościową, skupiającą muzyków, zespoły muzyczne, producentów i zwykłych słuchaczy. Zainstalowana pomaga wyszukać i posłuchać nowych nagrań, stworzyć własne playlisty, nagrać własne efekty dźwiękowe i podzielić się nimi na portalach społecznościowych.

Aplikacje mobilne a kontakty ze znajomymi

Dzięki aplikacjom na telefon kontakty społeczne zyskały zupełnie wymiar i przebieg. Stały się bardziej dynamiczne, pełne humoru i całkowicie zindywidualizowane. Nawet zwykła rozmowa przez telefon komórkowy może dziś brzmieć zupełnie inaczej. Wystarczy do tego bezpłatna aplikacja mobilna Soundian, arcydzieło prostoty, intuicyjnej obsługi i kreatywności. Dzięki niej użytkownicy telefonów działających w sieci T-Mobile lub Heyah mogą swoje rozmowy ożywić efektami dźwiękowymi z biblioteki liczącej 1000 dźwięków, zaskoczyć przyjaciół zabawnymi odgłosami, piosenką puszczoną w takcie rozmowy lub przekonać ich, że dźwięki dobiegające z tła wskazują, że właśnie znajdują się na Hawajach. Łatwa do ściągnięcia i zainstalowania aplikacja Soundian już dziś rewolucjonizuje rozmowy przez telefon. Tradycjonalistom pozostaje aplikacja Skype na telefon, pozwalająca znaleźć znajomych, prowadzić z nimi rozmowy i wideokonferencje, a także wysyłać wiadomości. Całkowicie za darmo. Aplikacja umożliwia także tanie połączenia z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi.

Aplikacje na telefon a codzienne życie

Przedsiębiorcy będą wdzięczni za appkę Kingsoft Office. Mobilne biuro zawiera narzędzie do pisania tekstów, arkusz kalkulacyjny, menedżera plików i moduł prezentacji. Pozwala zapisać stworzone dokumenty do większości popularnych formatów. Nie trzeba być w swoim biurze, aby pracować. Dużą popularnością cieszy się polska aplikacja mobilna Transportoid. Jest ona poręcznym i zawsze dostępnym pod ręką rozkładem jazdy w 60 polskich miastach. Działa również w trybie offline, ale aktualizacje wymagają połączenia z Internetem. W niektórych miastach za jej pośrednictwem można nawet kupić bilet.

To nie jest ostatnie słowo

Rynek aplikacji mobilnych nieustannie się rozwija. Z pewnością zaskoczy nas jeszcze niejeden raz dostarczając inspiracji, pomysłów i praktycznych udogodnień.Zakup laptopa przez internet - czy to się opłaca?

Zakup laptopa przez internetLaptopa można kupić w sklepie stacjonarnym oraz internetowym. Który lepszy? Coraz częściej mówi się, że interne

Jak skutecznie zniszczyć dane na płytach cd?

Niszczenie danych na dyskachArchiwizacja dokumentacji firmowej, to obowiązek regulowany przepisami prawa. Sposób przechowywania danych

Programy ERP

Programy ERPCzym są i do czego służą programy ERP? Zarządzanie produkcją to bardzo skomplikowany proces. Aby był możliwy do zrealizowania, niezbęd

5 pytań, na które musimy odpowiedzieć, jeśli chcemy kupić switch

SwitchBudowa własnej sieci internetowej zmusza nas do zakupu switcha. Okazuje się, że sprawa wyboru odpowiedniego urządzenia nie jest tak łatwa,