Komputer przemysłowy, a komputer biurowy

Komputer przemysłowyKażdy typ przedsiębiorstwa potrzebuje innego, właściwego do jego charakterystyki i profilu działalności, sprzętu, który zapewni stabilność jego działania. Podobnie jest z użytkowaniem komputerów. Tradycyjny pecet sprawdzi się w biurze, ale w dużym zakładzie produkcyjnym będzie już niewystarczającym narzędziem. Sprawdźmy dlaczego.

Różnica między IPC, a PC

Komputer przemysłowy określany skrótem IPC, to specjalnie zaprojektowana maszyna, zarówno pod kątem obudowy, jak i wewnętrznych komponentów oraz sprawności działania, tak, by zdała egzamin w zakładach przemysłowych. Na czym polega ta specjalna konstrukcja? To przede wszystkim bardzo intensywnie wzmocniona jego odporność i wytrzymałość w stosunku do tradycyjnego PC. Komputer IPC (przemysłowy) przeznaczony jest do pracy w trudnych warunkach, w jakich, biurowy pecet szybko odmówiłby posłuszeństwa. Tymi trudnymi warunkami jest przede wszystkim działanie niesprzyjających czynników środowiskowych i atmosferycznych. Należą do nich zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura powietrza i wilgotność. Komputer IPC przystosowany jest do pracy w zakresie temperatury 0 C - 60 C, przechowywać zaś bez strachu o skutki uboczne, można go w temperaturze sięgającej nawet do -85 C. Kolejnymi czynnikami, które nie zaszkodzą komputerowi przemysłowemu są duże drgania i wibracje oraz pylenie. Wszystkie te czynniki, uniemożliwiają normalną pracę zwykłego komputera biurowego.

Chroni przed zastojami produkcji

Charakter pracy zakładu przemysłowego jest również zgoła inny, niż praca biurowa. W tej drugiej, awaria komputera nie spowoduje długich zastojów, które z kolei będą przyczyną potężnych strat. Duży zakład produkcyjny nie może sobie pozwolić na zastoje produkcji, które przyczynią się do olbrzymich strat finansowych. Dlatego, w zakładach przemysłowych, komputer biurowy się nie sprawdzi. Komputer przemysłowy jest o wiele bardziej wydajny, solidny, trwały i wytrzymały, niż tradycyjny, zwykły pecet. Komputery przemysłowe gwarantują długowieczność i są wyjątkowo mało awaryjne, co na hali produkcyjnej ma zbawienne znaczenie.

Funkcjonalność

Współczesne komputery przemysłowe wykazują również dużą funkcjonalność. W zdecydowanej większości przypadków, w halach produkcyjnych i innych zakładach przemysłowych znajduje się tzw. komputer panelowy, czyli swoiste połączenie jednostki centralnej z wyświetlaczem w jednym. W jednej obudowie komputera panelowego, zostały zawarte wszystkie komponenty systemu komputerowego. Ekran wyposażony jest w monitor dotykowy przemysłowy, co sprzyja szybkości i wygodzie jego obsługi. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, komunikacja między maszyną, a jej użytkownikiem jest niezwykle sprawna. Wyświetlacze LCD zazwyczaj chronione są specjalną szybą zapewniającą bezpieczeństwo i chroniącą przed uszkodzeniem.

Zastosowanie

Komputer przemysłowy znajduje szerokie zastosowanie. Jego prymarna funkcja wiąże się oczywiście z jego nazwą, a jego użytkowanie sprawdza się głównie w zakładach przemysłowych i halach produkcyjnych. Przemysłowy komputer panelowy często stosowany jest również w zakładach energetycznych. Zastosowanie znajduje również w innych branżach i dziedzinach. W ostatnich latach, stał się popularną maszyną w sektorze sprzedażowym, gównie pod postacią punktów sprzedażowych. Szerokie zastosowanie znalazł również jako narzędzie w punktach informacyjnych jako infokiosk multimedialny.

Komputer przemysłowy to urządzenie, które góruje nad zwykłymi pecetami. Jego specjalna konstrukcja gwarantująca wytrzymałość i żywotność oraz dużą wydajność, umożliwia mu pracę w wyjątkowo trudnych warunkach.Zakup laptopa przez internet - czy to się opłaca?

Zakup laptopa przez internetLaptopa można kupić w sklepie stacjonarnym oraz internetowym. Który lepszy? Coraz częściej mówi się, że interne

Jak skutecznie zniszczyć dane na płytach cd?

Niszczenie danych na dyskachArchiwizacja dokumentacji firmowej, to obowiązek regulowany przepisami prawa. Sposób przechowywania danych

Programy ERP

Programy ERPCzym są i do czego służą programy ERP? Zarządzanie produkcją to bardzo skomplikowany proces. Aby był możliwy do zrealizowania, niezbęd

5 pytań, na które musimy odpowiedzieć, jeśli chcemy kupić switch

SwitchBudowa własnej sieci internetowej zmusza nas do zakupu switcha. Okazuje się, że sprawa wyboru odpowiedniego urządzenia nie jest tak łatwa,