Jak wykorzystać solar?

Kolektory słoneczneSolary - inaczej kolektory słoneczne - to urządzenie, które pozwala na zamianę energii promieniowania słonecznego na energię cieplną nośnika ciepła. Nośnikiem takim może być np. woda lub gaz. Dzięki solarom jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy i wykorzystać energię słoneczną do ogrzewania wody użytkowej czy gazu, który pozwoli nam ogrzać dom w okresie zimowym. Do czego jeszcze można wykorzystać kolektory słoneczne?

Ładowarki solarne

Na rynku pojawiło się sporo gadżetów, które umożliwiają ładowanie urządzeń poprzez wykorzystanie energii słonecznej. Są one nie tylko bardzo praktyczne i przydatne, ale i stanowią element wystroju wnętrza. Do wyboru mamy ładowarki imitujące drzewko bonsai czy inne rośliny. Zamiast "liści" mają niewielkie panele na energię słoneczną, która zamieniana jest na darmową energię. Możemy ją wykorzystać np. do naładowania telefonu, tabletu czy laptopa.

Solarne bikini

Jedna z najciekawszych (a może najdziwniejszych?) pozycji na naszej liście. Solarne bikini praktycznie niczym nie różni się od standardowego - jeśli chodzi o wygląd. Za to posiada dodatkowo bardzo przydatną funkcję. Nie tylko przyda się na plaży, ale przy okazji możemy dzięki niemu naładować niewielkie urządzenia elektryczne. Taki gadżet sprawi, że już nigdy na wakacjach nie rozładują nam się najpotrzebniejsze sprzęty.

Samochód elektryczny

Samochód elektryczny to idealny pomysł dla wszystkich, którzy są niezadowoleni z wysokich cen na stacjach paliw. Elektryczne samochody są jednak bardzo kosztowne. Możemy jednak kupić podobny, który w dodatku sami skonstruujemy! Złożenie go zajmuje 5 dni, a korzystanie z niego jest w pełni legalne. Ma jednak bardzo ograniczoną prędkość, która wynosi 40 km/h, a bateria wystarcza na przejechanie 60 km. Do jej ładowania wykorzystywane są oczywiście promienie słoneczne, a więc korzystamy z samochodu zupełnie za darmo. Kosztuje on ok. 5 tysięcy dolarów.

Solar w namocie

Lubicie wypoczynek pod namiotami? W takim razie na pewno spodoba Wam się ten gadżet. Solarny namiot nie tylko da nam schronienie, ale także dostarczy energii! Dzięki niemu możemy korzystać z oświetlenia, naładować telefon czy laptop oraz baterie. Namioty są dostępne w wielu wersjach - dwuosobowej, czteroosobowej, sześcioosobowej.

Kino solarne

Kino znajdujące się w Wielkiej Brytanii zasilane jest za pomocą paneli słonecznych. Dzięki pozyskanej w ten sposób energii, udało się zasilić całe wyposażenie kina, w tym projektory, laptopy, oświetlenie czy sprzęt dźwiękowy. W kinie, które wygląda jak kamper, wyświetlane są krótkie filmy.

Funkcjonalne krawaty

Przyszła pora na gadżet dla Panów. Solarny krawat łączy w sobie elegancję i nowoczesność. Z pozoru wygląda jak zwyczajny krawat, jednak umieszczone w nim zostały niewielkie panele słoneczne. Od wewnętrznej strony krawata znajduje się kieszeń np. na telefon czy odtwarzacz mp3, dzięki czemu możemy wyglądać stylowo, a do tego ładować urządzenia korzystając z naturalnych źródeł energii.

Oprócz niestandardowych gadżetów, solary dostarczą także energii dla naszego domu. Wystarczy zamontować je np. na dachu, by cieszyć się energią zupełnie za darmo. Koszt zamontowania kolektorów słonecznych nie należy do najniższych, jednak bardzo szybko zauważymy zwrot z tej inwestycji.

Autor: www.buderus.pl.Podłoga interaktywna - czym jest? Możliwości i zastosowania wirtualnej podłogi

Podłoga interaktywnaPodłoga interaktywna to rozwiązanie na miarę nowej ery. To wirtualny system działający w oparciu o komputer, a t

Wariograf? Czy można go oszukać?

WariografJak wygląda badanie wariografem? Czy można go oszukać? Dlaczego kojarzy się z "magicznym" wykryciem kłamstwa? Dlaczego jest tak popularne, równie

Materiały niemetalowe wykorzystywane w budowie samochodów

Niemetalowe części samochodoweMateriały wykorzystywane w budowie współczesnych samochodów to: metale żelazne, które stanowią ok. 68% zastoso

Fotografia artystyczna i użytkowa

Fotografia artystyczna i użytkowaFotografię możemy najprościej podzielić na artystyczną oraz użytkową. Fotografia artystyczna obejmuje zdjęcia, post