Jak wykorzystać solar?

Kolektory słoneczneSolary - inaczej kolektory słoneczne - to urządzenie, które pozwala na zamianę energii promieniowania słonecznego na energię cieplną nośnika ciepła. Nośnikiem takim może być np. woda lub gaz. Dzięki solarom jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy i wykorzystać energię słoneczną do ogrzewania wody użytkowej czy gazu, który pozwoli nam ogrzać dom w okresie zimowym. Do czego jeszcze można wykorzystać kolektory słoneczne?

Ładowarki solarne

Na rynku pojawiło się sporo gadżetów, które umożliwiają ładowanie urządzeń poprzez wykorzystanie energii słonecznej. Są one nie tylko bardzo praktyczne i przydatne, ale i stanowią element wystroju wnętrza. Do wyboru mamy ładowarki imitujące drzewko bonsai czy inne rośliny. Zamiast "liści" mają niewielkie panele na energię słoneczną, która zamieniana jest na darmową energię. Możemy ją wykorzystać np. do naładowania telefonu, tabletu czy laptopa.

Solarne bikini

Jedna z najciekawszych (a może najdziwniejszych?) pozycji na naszej liście. Solarne bikini praktycznie niczym nie różni się od standardowego - jeśli chodzi o wygląd. Za to posiada dodatkowo bardzo przydatną funkcję. Nie tylko przyda się na plaży, ale przy okazji możemy dzięki niemu naładować niewielkie urządzenia elektryczne. Taki gadżet sprawi, że już nigdy na wakacjach nie rozładują nam się najpotrzebniejsze sprzęty.

Samochód elektryczny

Samochód elektryczny to idealny pomysł dla wszystkich, którzy są niezadowoleni z wysokich cen na stacjach paliw. Elektryczne samochody są jednak bardzo kosztowne. Możemy jednak kupić podobny, który w dodatku sami skonstruujemy! Złożenie go zajmuje 5 dni, a korzystanie z niego jest w pełni legalne. Ma jednak bardzo ograniczoną prędkość, która wynosi 40 km/h, a bateria wystarcza na przejechanie 60 km. Do jej ładowania wykorzystywane są oczywiście promienie słoneczne, a więc korzystamy z samochodu zupełnie za darmo. Kosztuje on ok. 5 tysięcy dolarów.

Solar w namocie

Lubicie wypoczynek pod namiotami? W takim razie na pewno spodoba Wam się ten gadżet. Solarny namiot nie tylko da nam schronienie, ale także dostarczy energii! Dzięki niemu możemy korzystać z oświetlenia, naładować telefon czy laptop oraz baterie. Namioty są dostępne w wielu wersjach - dwuosobowej, czteroosobowej, sześcioosobowej.

Kino solarne

Kino znajdujące się w Wielkiej Brytanii zasilane jest za pomocą paneli słonecznych. Dzięki pozyskanej w ten sposób energii, udało się zasilić całe wyposażenie kina, w tym projektory, laptopy, oświetlenie czy sprzęt dźwiękowy. W kinie, które wygląda jak kamper, wyświetlane są krótkie filmy.

Funkcjonalne krawaty

Przyszła pora na gadżet dla Panów. Solarny krawat łączy w sobie elegancję i nowoczesność. Z pozoru wygląda jak zwyczajny krawat, jednak umieszczone w nim zostały niewielkie panele słoneczne. Od wewnętrznej strony krawata znajduje się kieszeń np. na telefon czy odtwarzacz mp3, dzięki czemu możemy wyglądać stylowo, a do tego ładować urządzenia korzystając z naturalnych źródeł energii.

Oprócz niestandardowych gadżetów, solary dostarczą także energii dla naszego domu. Wystarczy zamontować je np. na dachu, by cieszyć się energią zupełnie za darmo. Koszt zamontowania kolektorów słonecznych nie należy do najniższych, jednak bardzo szybko zauważymy zwrot z tej inwestycji.

Autor: www.buderus.pl.Biotechnologia a moralność

BiotechnologiaDzisiejsza nauka sięga już bardzo daleko. Często są to zupełnie niebezpieczne granice, których przekroczenie może mieć tragi

Postęp technologiczny na przestrzeni ostatnich lat

Postęp technologicznyTechnologia rozwija się błyskawicznie zmieniając życie każdego pokolenia nie do poznania. Wystarczą w zasad

Czym jest automatyka przemysłowa?

Automatyka przemysłowaObecnie żyjemy w czasach, w których wszystkie gałęzie przemysłu poszukują wszelkich sposobów, aby zoptymalizować proces

Nanotechnologie w przemyśle

Nanotechnologie w przemyśleNowoczesne technologie znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu.